Yeşilyurt’te sereda çilek yetiştiriciliği

Malatya’nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Yeşil Yiyecek Seracılık Alanımızda çilek üretimlerimize bu yılda devam ederek, bölgemizdeki mahsul çeşitliliğinin artmasına takviye verip tarımsal potansiyelimizin kapasitesini daha enerjik ülkü getiriyoruz. Tarım belediyeciliğinde markalaşma hedefimize dürüst sağlam ve daimi adımlar atıyoruz” diye konuştu.

Yeşil Gıda Seracılık Alanında incelemelerde bulunan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, çilek imal bahçesinde ki son incelemeler hakkında Yeşilyurt Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürü Ömer Kamış’tan bilgiler aldı.

Tadı ve aromasıyla fazla hoş bir tat olan çilek üretimine devam ettiklerini gösteren Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ” Geçtiğimiz yıl sera alanımızda üretimini yaptığımız çilek üretimlerimize bu yılda devam ediyoruz, çok güzel ve bereketli ürünler topluyoruz. Bölgemizde tarımın geliştirilmesi için her türlü yatırım ve projeye öncülük ediyoruz. Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüzü kurup, faaliyet alanlarımızı artırdıkça bölgemizdeki tarımsal seferberliğimizin boyutunu her sene daha artı geliştirmekteyiz. Bölgemizde ürün çeşitliliğinin artması ve ayrı ürünlerin yetişeceği alanların sayısının artması noktasında büyük bir imtiyaz gösteriyoruz. Tarımsal Hizmetler Müdürlüğümüzdeki deneyimli mühendislerimizin çalışmalarının yanı sıra AR-GE Müdürlüğümüzün yaptığı çalışmaların meyvelerini topluyoruz. Burada özel alanlarda yetiştirdiğimiz fideleri çiftçilerimize bedava vererek yeni bir gelir kapısı açmış oluyoruz. Malatya ile özdeşleşmiş kayısımız, dalbastı kirazımız, ayrı meyve ve sebzelerimizin açık havada alternatif yeni ürünlerin yetişmesi konusunda var gücümüzle çalışıyoruz. Amacımız; Yeşilyurt’u tarımsal hizmetlerde en iyi ve en güzel yatırımlara kavuşturup, kentimiz ve ülkemizin hesaplı hayatına daha pozitif yardım olmaktır. Bölgelerimizin tarımsal potansiyelini enerjik ve planlı yatırımlarla ön plana çıkarmaya devam edeceğiz. Havası, suyu ve ikliminin yanı sıra verimli arazilere sahip güzel ilçemizin tarımsal potansiyelini bu tür hizmetlerle ayağa kaldırıp, bölgelerimizin topyekün gelişmesine katkı sunmaya gayret ediyoruz. AR-GE çalışmalarımız ve ürün çeşitliliğinin artması noktasındaki gayretlerimizle tarım belediyeciliğinde markalaşma hedefimize dürüst sağlam adımlar atıyoruz” ifadelerini kullandı.

Yeşilyurt Belediyesi’nin tarımsal hizmetlerini fazla beğendiğini ifade eden Bostanbaşı eski Belediye Başkanı Yahya Akın, ” Sayın Başkanımızı bu çalışmalarından dolayı canı gönülden tebrik ediyorum. Siyasetin ötesinde bir çiftlik sahibi olarak, verilen bu fidelerden alıp kullanacağım ve misal bir çiftlik sahibi olmanın gayreti içerisinde olacağım. Belediye Başkanımızı ve ekiplerini bu güzel hizmetlerinden nedeniyle kutluyorum” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar’ın Yeşil Yiyecek Seracılık Alanındaki tahlil ziyaretine, Bostanbaşı eski Belediye Başkanı Yahya Akın, Yeşilyurt Belediyesi Meclis Üyesi ve AK Parti Yeşilyurt Kadın Kolları Başkanı Esin Tanrıverdi, Yeşilyurt Belediyesi Meclis Üyelerinden Kadircan Esen ve Baran Yıldız, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyelerinden Ramazan Kaya ve Hakan Tuncal, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Salih Tav ile Tecde Mahallesi Muhtarı Ali Yiğit’te eşlik etti. – MALATYA

Yeşilyurt'te sereda çilek yetiştiriciliği
Yeşilyurt'te sereda çilek yetiştiriciliği
Yeşilyurt'te sereda çilek yetiştiriciliği
Yeşilyurt'te sereda çilek yetiştiriciliği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir