Yeşilyurt’ta Çilesizler dev spor yatırımıyla buluşacak

Malatya’nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, ” Çilesiz mahallemizi, iki adet tenis kortu, basketbol ve voleybol sahaları, ikili soyunma odaları, bisiklet ve yürüyüş yollarını içerisine bölge dev bir spor yatırımıyla buluşturacağız” diye konuştu.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, Yeşilyurt Belediye Meclis Üyelerinden Oktay Özevren ve İsmail Caner Kaymaz, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyelerinden Erdoğan Zelyurt ve Hasan Oruç, AK Parti İlçe Gençlik Kolları Başkanı Salih Tav ve Yeşilyurt Belediyesi Fen İşleri Müdürü Hasan Özaltun ile birlikte ‘Çilesiz Mahalle Sahası’ proje alanında aralıksız çalışmaları inceledi. Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, incelemeden sonra yaptığı açıklamada, Yeşilyurt’u spor kenti olabilmek için ilçenin 30 bambaşka noktasında spor yatırımlarına sürat verdiklerini vurgulayarak, Çilesiz Mahallesi’ne kuracakları dev spor yatırımıyla her yaştan vatandaşın sosyal ve sportif hayatının daha renkli ve hareketli ülkü gelmesine katkı maddesi sunacaklarını söyledi.

Yeşilyurt’un dört bir tarafını hoş, kalıcı ve çağdaş eserlerle donatmaya devam ettiklerini açıklayan Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “Yeşilyurt’umuzu spor kenti yapmak hedefiyle tercih döneminde taahhüt ettiğimiz spor tesisleri projelerimizi teker teker gerçeğe dönüştürüyoruz. İlçemizin en hareketli bölgelerinden olan Çilesiz mahallemizde toplam 7 bin 200 metrekare alan üstünde imalat işleri aralıksız mahalle sahamız, modern ve nezih alanlarıyla dikkat çekici bir hüviyete sahip olacaktır. Buradaki dev spor yatırımımız içerisinde; iki adet tenis kortu, basketbol ve voleybol sahaları, ikili soyunma odaları, bisiklet ve yürüyüş yolları yer alacaktır. Her yaştan vatandaşımıza hitap edecek sportif alanları içerisine bölge bu dev yatırımla, ilçemizin dört bir tarafına kazandırdığımız spor tesislerimize bir yenisini daha eklemiş olacağız. Vatandaşlarımız buraya gelerek hem gizli ortamda sporunu yapacak ve dinlenme alanlarında neşeli anlar yaşayacak dahası çocuklarımız ve gençlerimiz temiz ortamlarda sporunu yapıp, yeteneklerini geliştirebilecek. Şehrimiz ve ilçemiz çabucak gelişip büyüdükçe vatandaşlarımızın sosyal, kültürel ve sportif anlamdaki ihtiyaçlarını bu tür özel yatırımlarla gidermeye çalışıyoruz. Kentimizdeki spor taban birlikleri ilk kez almak üzere semt muhtarlarımız ve semt sakinlerimizin talepleri neticesinde bütün sportif branşlara karşın çok amaçlı alanlarımıza yenilerini ekliyoruz. Bütün spor yatırımlarımız gibi Çilesiz mahallemizdeki tesislerimizin yapımı belirlenen çalışma takvimi doğrultusunda ilerliyor. Bölgemizin gereklilik duyduğu, öbür spor branşlarına yönelik sahaları ve yürüyüş yollarıyla çok öbür bir tasarımla hizmete sunacağımız buradaki tesisimizi, yaz ayları içerisinde hizmete almayı planlıyoruz. Bu nesil yatırımlarımızla, Yeşilyurt’umuzun her noktasını daha değerli ve özel ışık halkası getirmiş oluyoruz. Böylesine özel eserlerin Yeşilyurt’umuza kazandırılmasında desteklerini esirgemeyen Gençlik ve Spor Bakanlığımız ilk olarak edinmek üzere emek veren, katkı sunan herkese şahsım ve hemşerilerim namına teşekkürlerimi sunuyorum” biçiminde konuştu. – MALATYA

Yeşilyurt'ta Çilesizler dev spor yatırımıyla buluşacak
Yeşilyurt'ta Çilesizler dev spor yatırımıyla buluşacak
Yeşilyurt'ta Çilesizler dev spor yatırımıyla buluşacak
Yeşilyurt'ta Çilesizler dev spor yatırımıyla buluşacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir