Yeşilyurt’ta bahşedilen sözler gerçeğe dönüşüyor

Malatya’nın Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, “eçim vaatlerimiz aralarında yer alan Yeşiltepe Mahalle Pazarı ve Yeşil Yiyecek Marketimizi hemşerilerimizle buluşturacak olmanın şimdiden heyecanını yaşıyoruz” dedi.

Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar, beraberinde Yeşilyurt Belediye Başkan Yardımcısı Oğuz Özcan, Yeşilyurt Belediye Meclis Üyelerinden Numan Özcan ve Mehmet Nakir, AK Parti İlçe Idare Heyeti Üyeleri, Öğretmen Yesevi Semt Muhtarı Orhan Ünalır ve Seyran Semt Muhtarı Zihni Dönmez ile birlikte yapımında sona dürüst yaklaşılan’Yeşiltepe Mahalle Pazarı ve Yeşil Yiyecek Market’ inşaat alanındaki çalışmaları inceledi.

Öğretmen Ahmet Yesevi Mahalle Muhtarı Orhan Ünalır ile Seyran Semt Muhtarı Zihni Dönmez, Başkan Çınar’a teşekkür ederek, bölgenin gereklilik duyduğu ‘Yeşiltepe Mahalle Pazarı ve Yeşil Gıda Market’ projesinin hizmete girecek olmasının sevincini yaşadıklarını kaydetti. Seçim döneminde vatandaşlara verdikleri sözleri teker teker gerçeğe dönüştürmeye devam ettiklerini söyleyen Yeşilyurt Belediye Başkanı Mehmet Çınar ise, Yeşiltepe Mahalle Pazarı ve Yeşil Gıda Marketin alış veriş noktaları, sosyal donatıları, aydınlatmaları ve çevre düzenlemesiyle bölgenin ihtiyaçlarına yanıt verecek işlevsel bir yatırım olduğunu vurguladı.

Yeşiltepe’nin cazibesini artıran güçlü ve çağdaş yatırımlarına bir yenisini daha ekleyeceklerini bildiren Çınar, ” Yeşiltepe’de yapımı devam eden mahalle pazarı ve market inşaatındaki çalışmalarımızı Belediye Meclis Üyelerimiz, AK Parti İlçe Teşkilatı üyelerimiz ve muhtarlarımızla birlikte inceledik. 111 adet pazar yerinin yanı sıra nehir ocağı, bay-hanımefendi mescit, lavabolar ve dinlenme alanları yer alacağı Yeşiltepe Mahalle Pazarı ve Yeşil Yiyecek Marketimizin tamamlanmasına eksik bir zaman kaldı. Pazarcılar Odamızla yapacağımız görüşmelerin arkasında buranın iç organizasyonunu, tefrişatı ve diğer düzenlemeleri de tamamladıktan sonra Yeşilyurt’lulara verdiğimiz bir vaadin daha açılışını yapacağız” dedi.

Son dönemlerde şipşak gelişip değişen ve seçim edilen Yeşiltepe’nin gereklilik duyduğu bir yatırımı bölgeye kazandıracak olmanın mutluluğunu yaşadıklarına uyarı çeken Çınar, ” Kentsel dönüşüm projeleri, açılan yollar, düzenlenen kaldırımlar, aydınlatmalar, parklar, sosyal, sportif ve kültürel mekanlarla çehresi değişen Yeşiltepe’nin sosyal hayat kültürüne bir çekicilik daha katmaya hazırlanıyoruz. Bu tür kuvvetli ve modern yatırımlarla gelişime açık bir hüviyete sahip bu bölgemizi daha fazla geliştiriyoruz. Yatırımlar çoğaldıkça yeni işyerleri ve konutlarda yapılmaya başlandı. Bizlerde gelişim içerisine olan bu nesil bölgelerimizin planlı ve sağlıklı büyümesi namına yatırımlarımızı bu görüntü açısıyla yerine getirmeye özen gösteriyoruz. Vatandaşlarımızın mutfak alış verişlerini rahat, güvenli ve pak alanlarda yapması, sebzelerini ve meyvelerini taze ve gündelik alması, esnaflarımızın ise ürünlerini güzel alanlarda satması için bu cins insan odaklı projelerimizin sayısını artırmaktayız. Pazarcılar Odamızın da destekleriyle buraya bölgenin ihtiyaç duyduğu fazla güzel bir yatırım daha kazandırmış olacağız. Tercih vaatlerimiz arasında yer alan Yeşiltepe Semt Pazarı ve Yeşil Yiyecek Marketimizi hemşerilerimizle buluşturacak olmanın şimdiden heyecanını yaşıyoruz. Bugüne kadar vatandaşlarımıza ne laf verdiysek onu yerine getirdik, bundan sonrada benzer hoşgörüyle hareket edip Yeşilyurt’umuzun geleceğine çağdaş ve kuvvetli eserler itimat etmeye devam edeceğiz” biçiminde konuştu. – MALATYA

Yeşilyurt'ta verilen sözler gerçeğe dönüşüyor
Yeşilyurt'ta verilen sözler gerçeğe dönüşüyor
Yeşilyurt'ta verilen sözler gerçeğe dönüşüyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir