Yerköy Belediye Başkanı Yılmaz’dan “su tasarrufu” uyarısı

Yerköy Belediye Başkanı Ferhat Yılmaz, bahçe sulamasında şebeke suyunu kullanılmaması konusunda vatandaşları uyardı.

Yılmaz, yaptığı açıklamada, yaşanan kuraklık sebebiyle vatandaşların, bahçe sulamasında içme suyu yerine, kaynak suları kullanmaları gerektiğini belirtti.

İlçede, Yüzüncüyıl, Hüyük, Altmışevler, Karacaşar ve Gençoğlu Mahallesi’nin içme suyu ihtiyacının Yozgat Musabeyli Cemil Çiçek barajından karşılandığını anımsatarak, “Barajda doluluk oranın düşmesi sebebiyle Devlet Su İşleri göre tatmin edici miktarda su verilememektedir. Vatandaşlarımızın mağdur olmamaları namına, bu mahallelerimizin suyu da belediyemize ait kaynaklarından karşılanmaktadır.” dedi.

Yılmaz, bahar mevsiminin gelmesiyle vatandaşın bahçe ekim faaliyetlerine başladığını ifade ederek, “Su problemlerinin yaşanmaması için vatandaşlarımızın sağduyu olmaları ve diğer vatandaşlarımızın mağduriyetine sebebiyet vermemeleri için bahçe sulandırma işlemleri esnasında içme suyu sistemimizi kullanmamaları ve alternatif sulandırma kaynaklarına yönelmeleri önem talep etmektedir. Çoktan mağduriyet yaşanmaması için emek sarf eden bütün ilçe halkımıza teşekkür ederim.” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir