Yer Sarsıntısı konutları için yol bağlantısı

Elazığ’ın Sivrice İlçesi merkezli 24 Ocak 2020’de meydana gelen 6.8 şiddetindeki depremden büyük oranda etkilenen komşu kent Malatya’da depremin yaralarının sarılması amacıyla yapılan araştırmalar but ayak tez devam ediyor.

Mağdur ve hak sahibi vatandaşlar için TOKİ Başkanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı göre Battalgazi ilçesi Orduzu Mahallesi Gelincik Yokuş mevkiinde yapılan 3 bin konutun bağlantı yolları ile ilgili araştırmalar sürüyor.

Vali Aydın Baruş Gelincik Yığın TOKİ konutları çevre yolu temas yollarında incelemelerde bulundu.

Orduzu Mahallesi Gelincik Yığın mevkiinde depremzedeler için yapılan konutların bağlantı yollarının durumunu uygun inceleyen Vali Baruş, yolların son durumu hakkında genel bilgiyi TOKİ yetkilileri ve yüklenici işyeri görevlilerinden aldı.

3 adet yeni bağlantı yolu ile vatandaşların çevreyoluna sıcacık bir şekilde ulaşabileceklerini bildiren yetkililer, engel ve pürüzlerin ortadan kalktığını ve çalışmalara devam ettiklerini söylediler. Yeni bir yerleşim yeri olan bu mevkiinin ulaşımının kolaylıkla sağlanması için çalışmaların hızlandırılmasının vatandaşlar açısından önemini vurgulayan Vali Okumuş Baruş, gerek toplu konutların gerekse de temas yollarının en kısa sürede vatandaşın hizmetine geçmesi için uğraş harcadıklarını belirtti. – MALATYA

Deprem konutları için yol bağlantısı
Deprem konutları için yol bağlantısı
Deprem konutları için yol bağlantısı
Deprem konutları için yol bağlantısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir