YENİ BAKANLAR TBMM’DE YEMİN ETTİ

AİLE ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Egzersiz ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, Ticaret Bakanı Mehmet Muş, TBMM’de yemin etti.

TBMM Genel Kurulu, Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç başkanlığında toplandı. Genel Komite’da Cumhurbaşkanlığının bakanlıklara dair atamaları içeren tezkeresi okunarak, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Derya Yanık, Egzersiz ve Sosyal Güvenlik Bakanlığına Vedat Bilgin, Ticaret Bakanlığına Mehmet Muş’un atandığı belirtildi. Meclis Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, tezkerenin okunmasının gerisinde bakan olarak atanan İstanbul Milletvekili Mehmet Muş’un, milletvekilliğinin sona erdiğini bildirdi. Böylece AK Parti’nin Meclis’teki milletvekili sayısı 288’e düştü. Tezkerenin okunmasının Bakanlar Derya Yanık, Vedat Alim ve Mehmet Muş, TBMM Genel Kurulunda ant etti.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Genel Komite çıkışında basın mensuplarının soruları üzerine izah etme yaptı. Yanık, “İnşallah güzel bir dönem başlangıcı olsun. Kaldığımız yerden hizmetlerimiz devam etsin. sonra sizlerle bakanlığımızın çalışmalarına ilişkin uzun uzun konuşacağım” dedi.

Ticaret Bakanı Mehmet Muş ise “Yerine Getirmek istediklerimiz fazla. Zaman tekrar tekrar fazla pozitif yok. Türkiye’nin ekonomik olarak büyümesi için elimizden geleni yapacağız. Bütün odak noktamız 84 milyonun refahını daha da sağlamlaştırmak. Bütün gayemiz bu yönde olacaktır” ifadelerini kullandı. Alıştırma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alim ise gazetecilerin sorularını yanıtsız bıraktı.

YENİ BAKANLAR TBMM'DE YEMİN ETTİ
YENİ BAKANLAR TBMM'DE YEMİN ETTİ
YENİ BAKANLAR TBMM'DE YEMİN ETTİ
YENİ BAKANLAR TBMM'DE YEMİN ETTİBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir