Yeni bakanlar TBMM’de yemin etti, AK Parti’nin yeni temsilci sayısı değişti

Uzun süredir Türkiye’nin gündeminde olan Kabine değişikliği ile ilgili kararlar geldi. Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı ikiye bölündü. Yeni kurulan iki bakanlıktan biri olan Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı görevine Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Emniyet Bakanlığı’na Vedat Bilgin atandı. Ticaret Bakanlığı’na ise Mehmet Muş getirildi.

YEMİN ETTİLER

Bu atamaların ardından Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Alim ile Ticaret Bakanı Mehmet Muş, TBMM Genel Kurulunda yemin etti.

Genel Kurulda, grup başkanvekillerinin gündeme ilişkin değerlendirmelerinden sonra Cumhurbaşkanlığının bakanlıklara dair atamaları içeren tezkeresi okundu. Tezkerede, Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına Derya Yanık, Alıştırma ve Sosyal Emniyet Bakanlığına Vedat Alim, Ticaret Bakanlığına Mehmet Muş’un atandığı belirtildi.

AK PARTİ’NİN VEKİL SAYISI 288 OLDU

TBMM Başkanvekili Süreyya Sadi Bilgiç, tezkerenin okunmasının ardından bakan olarak atanan İstanbul Milletvekili Mehmet Muş’un, milletvekilliğinin sona erdiğini bildirdi. AK Parti’nin delege sayısı 288’e düştü.

Tezkerenin okunmasının peşinde Yanık, Bilgin ve Muş, milletvekillerinin alkışları eşliğinde ayrı ayrı kürsüye gelerek ant içti.

Yeni bakanlar TBMM'de yemin etti, AK Parti'nin yeni vekil sayısı değiştiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir