Yargı-İş Genel Başkanı Arslan, 1 Mayıs etkinliklerinin 26 Nisan-1 Mayıs aralarında gerçekleştirileceğini bildirdi

Hak-İş Konfederasyonu Genel Başkanı Mahmut Arslan, yeni alıcı koronavirüs (Kovid-19) salgını sebebiyle geçen yıl başlatılan 1 Mayıs Haftası etkinliklerinin bu sene, 26 Nisan- 1 Mayıs tarihleri arasında gerçekleştirileceğini bildirdi.

Arslan, yaptığı yazılı açıklamada, koronavirüs salgını sebebiyle 1 Mayıs’ta kitlesel bir miting gerçekleştirilmesinin mümkün görünmediğini belirterek, işçilerin mesajlarını iletme namına geçen sene başlattıkları 1 Mayıs Haftası kutlamalarını bu sene de sürdüreceklerini ifade etti.

Kutlamalar zarfında, 26 Nisan-1 Mayıs tarihlerinde 6 gün boyunca emekçilerin taleplerini dile getireceklerini aktaran Arslan, “Yargı-İş olarak 1 Mayıs Haftası dahilinde, dijital platformlarda illerin meydanlarında, işyerlerimizde ve Türkiye’nin her yerinde olacağız. 1 Mayıs kutlamalarımızda emekçilerimizin taleplerini, çözüm önerilerini ve mesajlarını en etkili şekilde ileteceğiz.” değerlendirmesinde bulundu.

Konfederasyonun idare heyeti kararıyla 81 ilde valiliklerin izni çerçevesinde iki taraflı bildiri okunmasını planladıklarını aktaran Arslan, şöyle devam etti:

“1 Mayıslar birlik, uğraş ve dayanışma günleridir, Hak-İş olarak daha artı dayanışma, daha çok emek ve daha güçlü Türkiye için emekçilerimizin taleplerini, mesajlarımızı bütün platformlardan ileteceğiz. Ülkemizin, bölgemizin ve küremizin bütün emekçileriyle bütün mağdur ve mazlumlarıyla dayanışmamızı yineleyeceğiz. Salgının en çok mağdur ettiği emekçilerin haklarını aramak, alın terimizin ve emeğimizin karşılığını elde etmek için mücadelemizi yükselterek devam ettireceğiz.”

Koronavirüs salgının bitmesinin gerisinde hevesli 1 Mayıs kutlamalarına yenilerini eklemeyi umduğunu ifade eden Arslan, “Tüm emekçi kardeşlerimin 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Gününü kutluyorum.” ifadesini kullandı.

Hak-İş Genel Başkanı Arslan, 1 Mayıs etkinliklerinin 26 Nisan-1 Mayıs arasında gerçekleştirileceğini bildirdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir