Validen korona virüs denetimi

Validen korona virüs denetimi

Sokağa çıkma kısıtlamasında sürücüleri durdurarak belge sordu

“Üretime ve sağlığa verilen ayrıcalığı ayrı şekilde kullananlar var”

ZONGULDAK – Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, kentin en işlek caddesinde sürücüleri bir bir durdurarak izin belgesi sordu. Tutulmaz belgesi olmayan vatandaşlara işlem yapıldı.

Zonguldak büyük kasaba merkezinde Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz ve İl Güvenlik Müdürü Ahmet Metin Turanlı, kentin en işlek caddesi olan Gazipaşa Caddesinde başvuru formu yaparak araçları bir bir durdurarak belge sordu. Vali Tutulmaz, uygulamada müsade belgesi olmayan bir gence müsade belgesi olmadığı için ceza kesilmesini istedi.

Uygulama sonrası açıklamalarda yer alan Zonguldak Valisi Mustafa Tutulmaz, üretime ve sağlığa bahşedilen ayrıcalığı öbür şekilde kullanan kişiler olduğunu söyledi. Tespiti yapılan kişilere cezai işlem uygulandığını ifade eden Vali Tutulmaz, “Genellikle üretimin devam etmesi için her türlü kolaylığı gösteriyoruz. Bugün cuma günü olduğu için evvelden tasarlanmış üretimler devam ediyor. Bunun için yollarda biraz topluluk var. Sizlerle beraber denetimde bulunduk, önemli oranda üretimle ilgili alanda hareketlilik var. Ama bunu kötü amaçla kullanan üretime ve sağlığa bahşedilen ayrıcalığı farklı şekilde kullanan kişilerde her zaman beraber gördük. Onlarla ilgili de cezai operasyon uyguluyoruz. Tedbir cümbür cemaat göre olursa bu işi çözeriz. Bir kısım kendini ayrıcalıklı görüp de sokakta arabayla gezmeye kalkarsa bunun tedbirini yeterince almamış oluruz bundan da olumlu bir netice elde edememiş oluruz. Sizin vasıtanızla halka yeniden duyuralım; maske ve mesafe konularına sokağa çıkma yasaklarına uyalım. Her Zaman birlikte hareket edersek bunu çözebiliriz. Son günlerde ülkemizde çoğunlukla vakalarda Özellikle ilimizde de vaka artışı laf konusu ve bunu ancak birlikte hareket edersek çözebiliriz. Bunu özellikle halkımızdan rica ediyorum” dedi.

Validen korona virüs denetimi
Validen korona virüs denetimi
Validen korona virüs denetimi
Validen korona virüs denetimiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir