Vali Çuhadar, aile ve sosyal hizmetler il müdürlüğüne bağlı kuruluşları gezdi

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne yan kuruluşları ve birimleri gezerek incelemelerde bulundu.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik ve şube müdürleri kadar karşılanan Vali Mahmut Çuhadar, ziyaret programı zarfında, Şiddeti Önleme ve İzleme Merkezi, Çocuk Evleri Koordinasyon Merkezi, Kadın Misafir Evi, Adıyaman Rehabilitasyon ve Aile Danışma Merkezi, Özel Yuvamız Bakım Merkezi ve Vartana Çocuk Evleri Sitesini ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü’ne emrindeki kentin dört bir tarafında hizmet veren kuruluşları gezerek incelemelerde bulunan Vali Mahmut Çuhadar, il müdürlüğüne ast birimlerde yürütülen çalışmalar ile gereksinim sahiplerine bahşedilen hizmetler ve projeler hakkında Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürü Fehmi Çelik’ten veri aldı. Gerçekleşen ziyaretlerde Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne alt kuruluşlarda koruma ve bakım aşağıda kalan çocuklarla sohbet ederek yakın ilgi gösteren Vali Çuhadar, Özel Yuvamız Bakım Merkezi’nde kalan bir çocuğun doğum günü olması dolayısıyla hazırlanan doğum günü pastasını çocuklarla birlikte keserek yeni yaşının sıhhat ve refah getirmesi temennisinde bulundu.

Vali Mahmut Çuhadar, Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne ast birimlere karşın yaptığı tahlil gezisinin son bölümünde Vartana Çocuk Evleri Sitesini ziyaret ederek, burada çocuklarla bir araya gelip, Toprak, Su ve Çocuk Projesi kapsamında çocukların rehabilitasyonunun sağlanması nedeniyle kurulan seralar, süs bitkileri, hobi bahçeleri, atölyeler ve çocukları geliştirmeye odaklı yapılan proje sahasında incelemelerde bulundu.

Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne tabi kuruluşlarda kalan çocuklara yakın ilgi gösteren Vali Mahmut Çuhadar, “Devletimizin koruması aşağı bulunan bu çocuklarımıza anne ve baba sevgisini ve sıcaklığını yaşatmak bizlerin insanlık görevidir. Milletimizin devletimize emanet ettiği bu çocukları kendi çocuklarımızdan ayrı tutmuyoruz. Onların mutluluğu bizim mutluluğumuzdur. Bizlere itimat edilen çocuklarımızın en iyi şartlarda yaşamlarını devam ettirmeleri, eğitimlerini tamamlamaları ve hayata en iyi şekilde hazırlanmalar için devletimizin bütün imkanlarını en iyi şekilde yansıtıyoruz. Çocuklarımızın mutlu olduklarını bakmak bizleri de mutlu ediyor. Bugün hepsini yakından tanıma ve hayat alanlarını görme fırsatımız oldu. Tertemiz, sıcak konut ortamında, birer anne, abla şefkati içerisinde hayatlarına devam ettiklerini gördük ve bundan büyük sevinç duydum. Çocuklarımıza böylesine sıcak bir etraf oluşturarak yurt ortamı yerine aile sıcaklığını aratmayan ev ortamında mutlu bir şekilde hayatını devam ettirmeleri noktasında gereken hassasiyeti bildiren Aile ve Sosyal Hizmetler Müdürümüz Fehmi Çelik’e ve personeline teşekkür ediyor, çalışmaların aynı özenle devamını diliyorum” diye konuştu. – ADIYAMAN

Vali Çuhadar, aile ve sosyal hizmetler il müdürlüğüne bağlı kuruluşları gezdi
Vali Çuhadar, aile ve sosyal hizmetler il müdürlüğüne bağlı kuruluşları gezdi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir