Ürgüp’te iftar yemekleri kapıya teslim ediliyor

Ürgüp Belediyesi, ilçede yalnız yaşayan gereksinim sahibi ve yemek yapmakta zorlanan 36 hanede, 58 kişiye ramazan ayı nedeniyle her gün sıcak yemek bırakıyor.

Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk’ün talimatı ile Şehit Şenay Aybüke Yalçın Sosyal Tesisinde hazırlanan iftarlık ve sahurluk yemekler ramazan pidesiyle, Ürgüp’te Semt Muhtarları ile belirlenen adreslere belediye mobil ekipleri tarafından iftara kısa bir zaman kala ulaştırılıyor. Ekiplerin dağıtımına katılarak, vatandaşlara uğurlu ramazanlar dileyerek yemeğini teslim eden Ürgüp Belediye Başkanı Mehmet Aktürk, yaşlılarla sohbet ederek başka bir ihtiyaçları olup olmadığını sordu. Yemek yapmakta zorlandığını saptama edilen ailelere ramazan ayı boyunca her gün düzenli olarak iftar ve sahur yemeği bırakılacağını bildiren Başkan Aktürk, “Vatandaşlarımızın perhiz durumlarına kadar hazırlattığımız yemekleri evlerine ulaştırmaya devam edeceğiz. Biz ‘Gönül Belediyeciliği’ ilkesi ile bu yola çıktık. daima söylediğim gibi yalnızca Vatandaşlarımızın gönüllerine ve dualarına talibiz” değerlendirmesinde bulundu. Sıcak yemek yemek servisinin yanı sıra Belediye görevlileri kadar gereklilik sahibi ailelerin evlerine gıda yardımına da devam ediliyor.

Belediyenin sunduğu hizmetler vatandaşların takdirini toplarken, mahalle sakinleri hizmetlerden nedeniyle Belediye Başkanı Mehmet Aktürk’e teşekkürlerini ve selamlarını iletiyor. – NEVŞEHİR

Ürgüp'te iftar yemekleri kapıya teslim ediliyor
Ürgüp'te iftar yemekleri kapıya teslim ediliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir