Ünal Karaman: “Bütün sıkıntılara karşın iki takım da fazla iyiydi”

– Ünal Karaman: “Tüm sıkıntılara karşın iki ekip da fazla iyiydi”

Göztepe Teknik Direktörü Ünal Karaman:

“Her maça nasıl hazırlanıyorsak, Trabzonspor’a da pek hazırlanacağız”

İSTANBUL – Karagümrük deplasmanından 1-1’lik beraberlikle dönen Göztepe’te Teknik Direktör Ünal Karaman maçın ardındaki konuştu. Her iki takımın da kayda değer sıkıntılarının olmasına rağmen sahadaki oyuncuların tebrik edilmesi gerektiğini söyleyen Karaman, bir sonraki maçlarında da Trabzonspor aleyhinde kazanmak istediklerini açıklama etti.

Süper Lig’in 36. haftasında Karagümrük ile deplasmanda karşılaşan Göztepe, sahadan 1-1’lik beraberlikle ayrılırken, Teknik Direktör Ünal Karaman maçın arkasından basın toplantısında konuştu. İki takım oyuncularını da tebrik ederek sözlerine başlayan Karaman, “Her türlü güçlük ve olumsuzluğa karşın sadece futbolu düşünen iki takımın mücadelesi vardı. Bu mücadelenin karşılığı, ortak gollerle bitti. Ligde kuytu bir durumda olmamıza karşın, konsantrasyonun dağılabileceği bir ortamda, özellikle ikinci yarıda bir duruş sergiledik. Kullanmadığımız kardeşlerimizin performansları bizi hoşnut etti. Bir şekilde ligi tamamlayacağız. Saha içinde pandeminin getirdiği sıkıntılar oluyor. Bu oyuncuların gösterdiği özveriyi, spora saygı duyan herkesin alkışlaması gerekiyor. Ben de bu işteki herkesi tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

“Her maça nasıl hazırlanıyorsak o şekilde olacak”

Trabzonspor’dan ayrıldıktan daha sonra, bordo-mavili kulübe aleyhinde ilk önce bir maçta tepe gösterecek olan Ünal Karaman, “Ben bir takımın çalışanıyım. Oyuncularımıza futbolun doğrularını öğretmeye gayret ediyoruz. zaman zaman da oyunculardan bir şeyler öğrenmeye çalışıyorum. Trabzonspor zamanında hizmet ettiğim bir camia. Biz her takıma nasıl hazırlanıyorsak, Trabzonspor’a da öyle hazırlanacağız. Biz sahaya döktüğümüz alın terini bölmedik. enerjimizi bölmedik, duruşumuzu bozmadık. İnşallah iyi bir hazırlıkla, iyi bir sonuç almayı umut ediyoruz” dedi. Son olarak Avrupa Süper Ligi’yle ilgili görüşü sorulan Karaman, “Birileri oyun oynamak namına ayrı bir kategori oluşturmak gerekiyorsa, bundan büyük hastalık duymamak lazım. Bu işin kurulları var. Basit mantıkla, futbolsever olarak hizmet eden bir hoca olarak söyleyebilirim ancak, Avrupa’daki kesin takımlar, kendi aramızda zinde maçlar oynayalım diyorsa, sadece futbol maçı olarak buna olabilir diyebilirim. Sıcak bir konu. Bununla ilgili öteki konular zaten enine boyuna konuşulacaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

Ünal Karaman: Bütün sıkıntılara rağmen iki takım da çok iyiydi
Ünal Karaman: Bütün sıkıntılara rağmen iki takım da çok iyiydi
Ünal Karaman: Bütün sıkıntılara rağmen iki takım da çok iyiydi
Ünal Karaman: Bütün sıkıntılara rağmen iki takım da çok iyiydiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir