Ulusal Eğitim Bakanı Selçuk Mardin’de yapımı tamamlanan eğitim tesislerinin açılışını gerçekleştirdi Açıklaması

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Mardin’de Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezi’nin açılışını gerçekleştirdi

-Bakan Ziya Selçuk: “Bu yıl fazla daha ayrı 23 Nisan kutlamaları yerine getirmek istiyoruz”

MARDİN – Ulusal Eğitim Bakanı Ziya Selçuk Mardin’in Artuklu ilçesinde Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezinin ve 9 ilçedeki 61 tesisin toplu açılışını gerçekleştirdi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, bir dizi ziyaret ve başlangıç için Mardin’e geldi. İlk olarak Mardin Valiliğini ziyaret eden Bakan Selçuk, gerisinde Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezinin ve 9 ilçedeki 61 tesisin toplu açılışını gerçekleştirdi. Açılışa Bakan Selçuk’un yanı sıra Mardin Valisi Mahmut Demirtaş, AK Parti Mardin Milletvekili Cengiz Demir Kaya, ulus kurum müdürleri ve davetliler katıldı.

Programda konuşan Bakan Selçuk, Milli Eğitim Bakanlığı olarak eğitim vizyonu çerçevesinde Türkiye’de eğitim sisteminin dünya eğitim sistemleriyle müsabaka ve ileri noktaya taşınması için her türlü yolu, metodu ortaya koyup, gereğini yapmakla meşgul olduklarını söyledi. Bakan Selçuk, “Mardin’in binlerce yıllık bu tarihi mirasına layık olacak şekilde, buranın yargı ettiği değeri verecek şekilde eğitim yatırımlarının çok daha yukarı taşınması, vazifelerimizin başında geliyor. Şu an 9 ilçedeki 61 tesisin açılışı için bir arada bulunuyoruz. Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezinin bahçesindeyiz. Bu bahçede olmak, bu ismin aşağı birleşmek ve burada bilimin yolculuğuna defalarca beraber hazırlanıyor elde etmek, çocuklarımız çok daha hoş imkanlarda bulunması için fırsatlar meydana getirmek fazla kayda değer. Cumhurbaşkanımızın Prof. Dr. Aziz Sancar namına bir bilim merkezinin kurulması için talimatı olmuştu. Bunun da hayata geçmiş olması bizi ayrıca mutlu ediyor. Bu merkezlerde özel kabiliyetli çocuklarımızın fazla egzersiz yapması için güzel ortamlar hazırlanıyor. Çocuklarımız ülkemizin bayrağını fazla daha yukarılara taşıyabilmeleri için bu nesil merkezlere ihtiyacımız var” dedi.

“Çocukların neşesi, mutlulukları açısından bu yıl çok daha ayrı 23 Nisan kutlamaları yerine getirmek istiyoruz”

Okulların tamamının teknolojik imkanlarla buluşması, temiz, ferah ortamlar olmasının önemli olduğunu vurgulayan Bakan Selçuk, “Öğrenci sayımızdaki artışla okul sayımızdaki artışı kıyasladığımızda iyi bir yerdeyiz muhakkak daha çok çalışmamız lazım. Mardin’e de özel çalışmamız gerekli. Buradaki nüfus hareketliliği, ihtiyaçlar noktasında bir takım özel gayretlere ihtiyaç var. Mardin’de, Suriye’deki iç savaşın oluşturduğu göç dalgasından nedeniyle bazı problemler var, bunun farkındayız. 9 bin 813 Suriyeli öğrencimiz var, öğrenimlerine devam ediyorlar. Bu çocukların kaliteli eğitimlerini sürdürmeleri için gayret gösteriyoruz” diye konuştu.

Çocukların mutlulukları açısından farklı 23 Nisan kutlamaları yapmak istediklerini bildiren Bakan Selçuk, “23 Nisan çocukların bayramı. Çocukların neşesi, mutlulukları açısından bu sene çok daha ayrı 23 Nisan kutlamaları gerçekleştirmek istiyoruz. Arkadaşlarımızla beraber neler yapabiliriz diye düşündüğümüzde 23 Nisanın mutlu olması noktasında bizim işimiz oldu. Çocuklarımızın 23 Nisan coşkusunu gönülden yaşamasını çok önemsiyoruz” biçiminde konuştu.

Konuşmaların arkasından Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezinin ve 9 ilçedeki 61 tesisin toplu açılışını gerçekleştirdi.

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Mardin'de Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Mardin'de Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Mardin'de Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdi
Milli Eğitim Bakanı Selçuk, Mardin'de Prof. Dr. Aziz Sancar Bilim ve Sanat Merkezi'nin açılışını gerçekleştirdiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir