TÜSİAD Idare Heyeti Başkanı Kaslowski’den 1 Mayıs mesajı Açıklaması

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD) Yönetim Kurulu Başkanı Simone Kaslowski, “İnsan odaklı yaklaşımın ve dijital dönüşümün öneminin öne çıktığı salgın koşullarında, egzersiz yaşamı politikalarının devlet, çalışan ve işverenler arasında sosyal diyalog içerisinde ele alınmasını önemsiyoruz.” ifadesini kullandı.

Kaslowski, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, emeğe ve sosyal haklara saygının çağdaş bir demokrasi kültürünün esas göstergelerinden olduğunu bildirdi.

Çalışma hayatının daha iyi standartlara kavuşturulmasının toplumsal refahın vazgeçilmez bir unsuru olduğunu vurgulayan Kaslowski, şu açıklamalarda bulundu:

“Kovid-19 salgınının etkisi aşağıda manâlı dönüşümler yaşanırken, afiyet çalışanları ilk önce edinmek üzere her sektörden çalışanlar bu mucizevi dönemde büyük özveri ile çalışıyorlar. Sıhhat açısından tehlikesiz bir meslek ortamı sağlayabilmeyi, ayrıca istihdamın ayrıca de işletmelerin devamlılığını öncelikli görüyor; ülkemizin kapsayıcı sosyal politikalarla bu engebeli sürecin üstesinden gelebileceğine inanıyoruz.”

Kaslowski, insan odaklı yaklaşımın ve dijital dönüşümün öneminin öne çıktığı salgın koşullarında, egzersiz yaşamı politikalarının devlet, çalışan ve işverenler aralarında sosyal diyalog içerisinde ele alınmasını önemsediklerini aktardı.

Simone Kaslowski, “Yapıcı meslek birlikleri; işsizlik ve kayıt dışı ekonomiyle mücadelenin, krizden en çok etkilenen kesim olan kadınların haklarının korunmasının ve egzersiz standartlarının geliştirilmesinin anahtarı olacaktır.” değerlendirmesinde bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir