‘Türkiye’de Akıl Tarihçiliği’ söyleşisi

Tepebaşı Belediyesi ve Tarih Vakfı iş birliğinde düzenlenen Tarih Konuşmaları’nın 14’üncüsü ” Türkiye’de Hafıza Tarihçiliği” söyleşisi ile devam etti.

Tepebaşı Belediyesi ve Tarih Vakfı işbirliğinde tarih bilincini artmak amacı ile düzenlenen ve vatandaşlardan büyük alkış toplayan ‘Tarih Konuşmaları’ sürüyor. Tarihe alaka duyan vatandaşların yoğun ilgisi ile gerçekleştirilen etkinliğin 14’üncüsü de korona virüs salgını sebebiyle online olarak düzenlendi. “Türkiye’de Fikir Tarihçiliği” başlıklı Tarih Konuşmaları’nın moderatörü Dr. Öğr. Üyesi Yaşar Suveren, konuğu ise Tanıl Bora oldu. Tepebaşı Belediyesi’nin Youtube hesabı “tepebasibld” kanalından da canlı olarak yayınlanan etkinlikte Suveren ve Bora, Türkiye’de düşüncelerin nasıl farklılıklar göstererek karşımıza dağıtılmış şekillerde çıktığı üstüne neşelendirici bir sohbet gerçekleştirdi. Prof. Dr. Nadir Suğur ve Prof. Dr. Kemal Yakut da etkinliğe kayda değer katkılar sundu.

İzleyicilerden gelen soruların da yanıtlandığı söyleşi sonunda moderatör Suveren, Tepebaşı Belediyesi ve Tarih Vakfı namına Bora’ya teşekkür etti. – ESKİŞEHİR

'Türkiye'de Düşünce Tarihçiliği' söyleşisi
'Türkiye'de Düşünce Tarihçiliği' söyleşisi
'Türkiye'de Düşünce Tarihçiliği' söyleşisi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir