Türk Kızılay’ı Ramazan’da 8 milyon insana ulaşacak

Türk Kızılay Mardin’de Kızıltepe Şubesi açılışını yaptı. Açılışa Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık da katıldı. Kızılay’ın Ramazan ayında seferberlik modunda çalıştığını söyleyen Kerem Kınık, 8 milyon insana erişmek gayesiyle çalıştıkları belirtti.

Türk Kızılay Genel Başkanı Kerem Kınık, Kızıltepe Cumhuriyet Mahallesi eski Hastane Caddesi’nde bulunana Kızıltepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezi bahçesinde Kızılay Şubesi açılışında yaptığı konuşmada Mardin’de daha fazla ihtiyaç sahibine ulaşacaklarını söyledi. Kınık, “Keza Kızıltepe’de açmış olduğumuz toplum merkezimizde ayrıca de şubemizde daha çok ihtiyaç sahibine ulaşacağız, daha çok gence, daha fazla engelliye ulaşacağız. Kızılay faaliyetlerini Mardin ve Kızıltepe’de daha çok yaygınlaştıracağız. Kızıltepe’de lüzum afetlere hazırlık, gerek yoksullukla çaba konusu olsun, gerek toplum sağlığı noktasında kan verme hizmetleri vesaire toplum sağlığı konusunda faaliyetlerimizi artırarak sürdüreceğiz” dedi.

“Takriben 8 milyon insana erişmek gayesiyle şuanda çalışıyoruz”

Kızılay’ın Ramazan ayında seferberlik modunda çalıştığını ifade eden Kerem Kınık, “Kızılay Ramazan ayında bir seferberlik modunda çalışıyor. Takriben 8 milyon insana erişmek gayesiyle şuanda çalışıyoruz. Yurt genelindeki 26 AŞ evimizde 600’e yakın şube ve temsilciliklerimizde, 60 bin civarındaki gönüllümüzden aldığımız güçle vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışıyoruz. Yiyecek kolileri olsun, nakit destek olsun, festival giysiler olsun, çocuklara yaptığımız desteklerle olsun iyilik köprüleri kurmaya çalışıyoruz, hayır sahiplerimiz ile gereklilik sahiplerimiz arasında. Ramazan ayı biliyorsunuz ayrıca bir zekat ayı hem de bir fitre ayı. Vatandaşlarımızın desteklerini gereksinim sahiplerine bu ay içerisinde ulaştırmaya çalışıyoruz” biçiminde konuştu.

Kınık, sonra Mardin Kızılay Kızıltepe Şubesi’nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışa Kızılay yetkilileri katıldı. – MARDİN

Türk Kızılay'ı Ramazan'da 8 milyon insana ulaşacak
Türk Kızılay'ı Ramazan'da 8 milyon insana ulaşacak
Türk Kızılay'ı Ramazan'da 8 milyon insana ulaşacak
Türk Kızılay'ı Ramazan'da 8 milyon insana ulaşacak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir