Trabzon’da Ulaşım Master Planı çalışmalarına devam ediliyor

Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ulaşım Master Planı çalışmaları dahilinde karşılıklı düşünce toplantılarına devam ediyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılmış açıklamada, Trabzon’da uzun senelerdir konuşulan ve şehrin ulaşım sorununu çözüme kavuşturması hedeflenen Ulaşım Master Planı çalışmalarının istişare içerisinde yürütüldüğü belirtildi.

Trabzon Ulaşım Master Planı dahilinde ele alınan Kahramanmaraş Caddesi ile ilgili Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı, Trabzon Ulaşım AŞ yetkilileri, Ortahisar Şehir Halkı Konseyi ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin bir araya geldiği ifade edilen açıklamada, Ortahisar Büyük Kasaba Konseyi’nde gerçekleştirilen toplantıda, Ulaşım Dairesi Başkanı Fatih Bayraktar, Kahramanmaraş Caddesi için hazırlanan sunumu katılımcılarla paylaştığı aktarıldı.

Açıklamada, sunumun gerisinde Bayraktar, Trabzon Ulaşım AŞ Genel Müdürü Samet Ali Yıldız ile birlikte Ortahisar Şehir Konseyi üyelerinin sorularını cevapladığı kaydedilerek, ortak hafıza alışverişi şeklinde geçen toplantıda, sokak için önerilen alternatif çözümlerin masaya yatırılarak, bundan sonraki sürecin de yine katılımcı bir anlama içerisinde sürdürüleceği belirtildi.

???????

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir