Tosya Kaymakamlığı her gün 105 aileye sıcak yemek ulaştırıyor

Tosya Kaymakamlığı her gün 105 aileye sıcak yemek yemek ulaştırıyor

KASTAMONU – Tosya Kaymakamlığı 2018 yılında faaliyete geçirdiği aşocağı ile her gün onlarca yaşlı ve bakıma muhtaç aileye sıcak yemek ulaştırıyor.

Tosya Kaymakamlığı tarafından 2018 yılında hazırlanan aşocağı projesinin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığınca kabul edilmesinin arkasından ilçede ihtiyar, engelli, yatalak ve yardıma fakir 65 aileye sıcak yemek yemek ulaştırılmaya başlandı. Tosya Kaymakamlığı 2018 yılında başlattığı Aşocağı Projesini bugüne değin devam ettirerek süreç içinde de aile sayısını artırdı. Kaymakamlık Aşevinde bugün 105 aileye sıcak yemek ulaştırıyor. Aşevini ve dağıtılan sıcak yemek yemek menüsünü sürekli kontrol eden Kaymakam Deniz Pişkin, aşevinde denetimlerde bulundu. Yapılan yemekleri kontrol eden Kaymakam Pişkin, her gün bakıma muhtaç ailelere sıcak yemek ulaştırmanın mutluluğunu yaşadıklarını söyledi.

Denetimlerin arkasından açıklamalarda bulunan Kaymakam Deniz Pişkin, “Tosya Kaymakamlığı bünyesindeki aşevini 2018 yılında hayata geçirdik. Süreç nasıl işledi? Ilk Kez bu hafıza bizde olgunlaştıktan daha sonra buna ihtiyaç duyulduğunu gördükten sonra hazırladığımız projeyi Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığımıza talep ettik. Bakanlığımızın projeyi kabul etmesinden sonrada ilk uygulamaya başladık. 2018 yılında 60-65 birey ile başladığımız proje 3 yıl daha sonra 105 kişiye ulaşmış vaziyette. Bu şu seslenmek, her gün 105 vatandaşımızın evine kapısına kadar vakıf imkanlarımızla kaymakamlık imkanlarımızla sıcak yemek yemek ulaştırıyoruz. Bakanlığın sağlamış olduğu bütçeyi yerelde bağışçılarımızın iyiliksever vatandaşlarımızın katkılarıyla da yardımlarıyla da tamamlamış oluyoruz. Burada yan gaye yaşlı olan, engelli olan, yatalak olan yada kimsesiz kendi ihtiyaçlarını gideremeyecek şekilde mağdur olan vatandaşlarımızı umutsuzluk içerisinde bırakmamak, onlara devletin şefkat elini yufka yürekli yüzünü göstermek, ve bu anlamda devletin sosyal ilkesine vurgu yerine getirmek. Biz bu zamana dek bunu başardığımıza inanıyoruz. Bizlere gelen tepkilerden oldukça büyük bir takdir topladığımızı, teveccüh aldığımızı ve çoğu yaşlımızın hayır dualarını aldığımızı görüyoruz, duyuyoruz ve bundan büyük bir tatmin duyuyoruz” dedi.

Bağışçılara teşekkür eden Kaymakam Deniz Pişkin, “Hepsinin yardımları bizleri ziyadesiyle mutlu ve memnun etti. Hepsinden Allah razı olsun. üstelik da vakıf çalışanlarımıza, projede emeği olan aşçımızdan dağıtıcımıza kadar herkese çok teşekkür ediyorum. bu vesileyle herkesin bilhassa de yaşlılarımızın, bizden hizmet alan kesimin Ramazanını tebrik ediyorum. Geçen Ramazanda olduğu gibi bu Ramazanda da Ramazanın yüzü suyu hürmetine her menüden daha öbür tarzda eklemeler ve farklılıklar oluşturmaya çalışıyoruz. Mesela ekmek yerine pide veriyoruz. Yada menü sayısında farklılıklar, çeşitlilikler yaratmaya çalışıyoruz, Ramazan zenginliği adına. Hepsine buradan selamlama ve sevgilerimi gönderiyorum” diye konuştu.

Tosya Kaymakamlığı her gün 105 aileye sıcak yemek ulaştırıyor
Tosya Kaymakamlığı her gün 105 aileye sıcak yemek ulaştırıyor
Tosya Kaymakamlığı her gün 105 aileye sıcak yemek ulaştırıyor
Tosya Kaymakamlığı her gün 105 aileye sıcak yemek ulaştırıyor



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir