Toroslar’da ihtiyaç sahiplerine yiyecek kolisi desteği

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesince, pandemi nedeniyle uygulanan 17 jurnal tam kapanma sürecinde gereksinim sahiplerine yiyecek desteğinde bulunmaya devam edileceği bildirildi.

Belediyeden yapılan açıklamaya kadar, içinde temel gıda malzemelerinin yer aldığı koliler, ‘Gönül Bağı Projesi’ kapsamında oluşturulan erzak dağılım birimi görevlileri tarafından ihtiyaç sahiplerine ulaştırılıyor. İlçede belirlenen ihtiyaç sahibi vatandaşların yanı sıra belediyenin 444 41 33 numaralı ‘Gönül Bağı Takviye Hattı’na gelen talepler de değerlendirilerek koordineli bir şekilde yiyecek desteği veriliyor. Yiyecek Içecek yayılma birimi görevlileri, pandemi kurallarına uygun bir şekilde kapı kapı dolaşarak ailelere gıda kolilerini dağıtıyor.

“Halkımıza hizmete gönülden bağlıyız”

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, bütün kapanma sürecinde tüm imkanlarıyla vatandaşın yanında olacaklarını belirterek, “Önce afiyet diyerek var gücümüzle hizmet ettiğimiz ilçemizde üzerimize düşen sorumluluğun bilincindeyiz. Toroslar Belediyesi olarak daima olduğu gibi hemşehrilerimizin yanında olmaya devam edeceğiz” dedi.

Küresel bir salgın olan korona virüsün, yalnızca insan sağlığını yok toplumsal ve hesaplı düzeni de derinden etkilediğini kaydeden Yılmaz, “Pandemi sebebiyle kutsal Ramazan ayında 17 jurnal bütün kapanma dönemindeyiz. Bu süreçte hemşehrilerimizin bizlere ihtiyaçlarını ve taleplerini seri bir şekilde iletebilmeleri için ‘Gönül Bağı Projesi’ni hayata geçirdik ve 444 41 33 numaralı ‘Gönül Bağı Takviye Hattı’nı kurduk. Belediye personelimizin devir aldığı takviye birimlerimizden biri olan yiyecek içecek dağıtım birimimiz, gereklilik sahiplerine gıda kolilerimizin dağıtımını koordineli bir şekilde gerçekleştiriyor. Biz, birlikte güçlüyüz. Bu kuvvet günleri dayanışmayla atlatacağız. Allah evlerimizden bereketi, afiyet, refah ve mutluluğu eksik etmesin” diye konuştu. – MERSİN

Toroslar'da ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi desteği
Toroslar'da ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi desteği
Toroslar'da ihtiyaç sahiplerine gıda kolisi desteği

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir