Ticaret Bakanlığında görev teslim töreni

Ticaret Bakanlığına getirilen Mehmet Muş, görevi Ruhsar Pekcan’dan devraldı.

Bakanlıkta yapılan atama teslim töreninde Ruhsar Pekcan, görevi Mehmet Muş’a devretti. Pekcan, bakanlığı sırasında hayata geçirdiği projelerle ve çalışmalarla ilgili veri vererek, yeni bakana egzersiz hayatında başarılar diledi.

Muş ise, “Başta bana bu görevi beyanat eden Sayın Cumhurbaşkanımıza ve aziz milletimize teşekkür ediyorum. Görevi devraldığım Sayın Bakanımız Ruhsar Pekcan’a ve cumhuriyet tarihimizin başından bu yana tüm bakanlarımıza yaptıkları hizmetlerden nedeniyle şükranlarımı sunuyorum. Parlamentoda grup başkanvekilliği görevim sırasında Ruhsar Pekcan’a Ticaret Bakanı’nın tahsis alanına giren süreçlerle ilgili çoğu müzakeremiz oldu. Kendisinin başarılı çalışmalarını yakinen takip etme fırsatım oldu. Bu anlamda bakanlıkta yaptığı kayda değer icraatları mükemmel biliyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte de kendisinin bilgi ve deneyiminden istifade edeceğiz. Esnafıyla, ihracatçısıyla, iş insanı ve emekçisiyle Türkiye’nin geleceğine yön verecek, 2023 vizyonumuza katkı sunacak böylesine kayda değer bir bakanlığa atanmış almak benim için büyük bir gurur vesilesidir. Milletimizin bizlere yüklediği sorumluluğun şüphesiz bilinci içerisindeyiz. Teslim aldığımız başarı çıtasını daha da yukarılara taşımaktır. Üreten, artan, istihdam oluşturan ve daha çok ihracat yapan Türkiye vizyonumuza katkı sunmaktır. Bunu her zaman birlikte başaracağız. İnşallah bakanlığımızın ödev alanındaki konuları ilk kez sivil toplum kuruluşları olmak üzere bütün sosyal paydaşlarla istişare süreçlerini işleterek yürüteceğiz” dedi.

“Bu bakanlık esnafımızın, meslek insanımızın, girişimcimizin içten bakanlığıdır”

İş adamlarına ve esnaflara seslenmek istediğini ifade eden Muş, “Bu bakanlık sizin bakanlığınızdır. Bu bakanlık esnafımızın, iş insanımızın, girişimcimizin doğru bakanlığıdır. Onların sorunları için bize gelmesini beklemeyeceğiz. Biz onlara gideceğiz. Esnafımızın derdini onun yanında gitgide artarak, çayını içerek dinleyeceğiz. İhracatçımızın mezheplerini sektör sektör ziyaretler yaparak saptama edeceğiz. Bakanlığımızın görev alanına giren yetkiler çerçevesinde ayrıca yerli ayrıca de yabancı yatırımcı aralarında iyileştirilmesi için atılan adımları daha da çoğaltacağız. Kurallı hür piyasa ekonomisi ve milletlerarası ticaret ilkelerinden hiçbir şekilde taviz vermeyeceğiz” biçiminde konuştu.

İhracatçının kendileri için çok manâlı olduğunu gösteren Muş, “Çünkü biz biliyoruz ancak bir ülkenin idareli gücünün en temel göstergelerinden birisi o ülkenin ihracat katkısıdır. İhracatın dış ticaret açığımızı kapatması, ülkemizin anapara akışının sağlanması ve bütün sektörlerin harekete geçirilmesi bakımından fevkalade önemlidir” dedi.

Pekcan ve Muş törende birbirlerine çiçek ibraz etti.

(Mustafa Cenik – Nurullah Geylani İHA)

Ticaret Bakanlığında devir teslim töreni
Ticaret Bakanlığında devir teslim töreni
Ticaret Bakanlığında devir teslim töreni
Ticaret Bakanlığında devir teslim töreni
Ticaret Bakanlığında devir teslim töreni
Ticaret Bakanlığında devir teslim töreni
Ticaret Bakanlığında devir teslim töreni
Ticaret Bakanlığında devir teslim töreni
Ticaret Bakanlığında devir teslim töreniBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir