SPOR Plaj voleybolunda Tokyo yolu İzmir’den geçecek

Plaj voleybolunda Tokyo Olimpiyatları’na katılacak ülkelerin belirleneceği CEV Continental Cup, 6-9 Mayıs tarihleri arasında İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin ev sahipliğinde İnciraltı’nda yapılacak.

Son 2 yılda önce BVA Balkan Plaj Voleybol Şampiyonası’na derhal arkasından Avrupa U22 ve U18  Plaj Voleybolu Şampiyonası’na konut sahipliği yapan İzmir, CEV Continental Cup’ı da düzenliyor. Avrupa Kıtası Elemeleri ikinci raundu niteliğindeki organizasyon, İnciraltı Spor Tesisleri’nde pandemi kurallarına uygun olarak yapılacak.

Kadınlarda Türkiye’nin yanı sıra Sırbistan, Slovenya, Polonya, Yunanistan, Finlandiya, Çekya ve Belarus, erkeklerde tekrar Türkiye’nin yanı sıra Slovenya, Litvanya, İtalya, Macaristan, Letonya, Estonya ve İngiltere almak üzere 16 takımdan toplam 64 sporcunun yer alacağı CEV Continental Cup’da gruplarını ilk 5’te tamamlayacak ülkeler final biletini alacak. Finaller haziran ayında Hollanda’da düzenlenecek.HEDEF OLİMPİYATLARPlay Voleybolu Ulusal Takım oyuncusu Bahanur Gökalp, “İlk ayakta 2’nci olarak çıktık gruptan. Derhal ikinci ayağı oynayacağız. Hedefimiz 8 takım arasından birincil 5 ekip arasına girmek. İzmir’i seviyoruz, gönül isterdi fakat seyircisi olsun. En azından İzmir halkının gönüllerinin bizle olduğunu biliyoruz” dedi. Milli oyuncu Merve Çelebi, “Bir sporcu için en önemlisi olimpiyatlarda yer almak. En hoş yerdeyiz, olimpiyatlara gitmek için elimizden geleni yapacağız. Önce bu ayağı geçip, daha sonra son ayağı da geçerek olimpiyatlara bulunma istiyoruz” diye konuştu.GÜÇLÜ TAKIMLAR VARPlaj Voleybolu Bayan ve Erkek Ulusal Ekip Başantrenörü Adem Mert, “Öncelikli hedefimiz bu gruptan çıkmak. İkişer ekip ülkelerini temsilcilik edecek ve birer maç oynanacak. Birliktelik olursa, üçüncü maç belirleyecek gruptan çıkacak takımları. Grupta asgari bizim dek iyi takımlar var. İzmir’de olmak hoş bir şey. Kendi ülkemizde düzenliyoruz. Seyirci olmayacak lakin fazla kadar bakmak istiyoruz. Buraya 10 gün önce geldik. Oyuncularımızı covid19’dan korumaya çalışıyoruz. Bir can sıkıntısı çıkmamasını umuyoruz” dedi.İZMİR’İN TANITIMI OLACAK

Türkiye Voleybol Federasyonu Plaj ve Kar Voleybolu Yönetmeni Oğuz Dermenci, organizasyonda 14 bambaşka ülkeden 16 takımın çaba edeceğini belirterek, “Plaj voleybolu, ülkemizin ekip sporlarında olimpiyat şansının sürdürdüğü nadir branşlardan biri. Şampiyona, 6 Mayıs’ta kadınlar serisiyle başlayacak. Erkekler birincil maçlarını 7 Mayıs Cuma günü oynayacak. Benzeri final ve finaller hem İzmirTube, hem de CEV’in Youtube kanalından canlı yayınlanacak. İzmir’in dünya çapında tanıtımı olacak” dedi.

– İzmir

Plaj voleybolunda Tokyo yolu İzmir'den geçecek
Plaj voleybolunda Tokyo yolu İzmir'den geçecek
Plaj voleybolunda Tokyo yolu İzmir'den geçecek
Plaj voleybolunda Tokyo yolu İzmir'den geçecek
Plaj voleybolunda Tokyo yolu İzmir'den geçecek
Plaj voleybolunda Tokyo yolu İzmir'den geçecek
Plaj voleybolunda Tokyo yolu İzmir'den geçecekBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir