SPOR Milli halterci Şaziye Erdoğan Olimpiyatlarda altın madalya alırsam Nevşehir’e salon yaptırmak istiyorum

SPOR Ulusal halterci Şaziye Erdoğan Olimpiyatlarda altın madalya alırsam Nevşehir’e salon yaptırmak istiyorum

Nesrin AYDIN YALDIZ-Ercan ATA/ ANKARA,(DHA)- Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenen Avrupa Halter Şampiyonası’nda, 49 kiloda bronz madalya kazanan Şaziye Erdoğan, Tokyo Olimpiyatları’na hazırlanıyor. Nevşehir’de sıfırdan yetişen sporcularla birlikte çalışmalarını sürdürdüğünü ifade eden ulusal halterci, Demirören Haber Ajansı’na (DHA) yaptığı açıklamada, Eğer olimpiyatlarda altın madalya alırsam onlara hoş bir salon yaptırmak istiyorum? dedi.

ASKİ Sporlu ulusal halterci Şaziye Erdoğan, ‘Rusya’dan önce 2 tane kamp dönemi geçirdim. Doğrusu kampım iyi geçti. Antrenmanlarım ve yapmış olduğum dereceler iyiydi. Antrenmanda yapmış olduğum dereceleri yarışmadan yapmış olsaydım daha iyi sonuçlar alabilirdim. Lakin yarışmada Rusya’nın havasından mı bilmiyorum birazcık rahatsızlandım. Vücudum çok halsizleşti fakat yine de kendimi bırakmadım. Elimden gelen mücadeleyi orada verdim ve üçüncü oldum’ diye konuştu.

‘KORONAVİRÜS OLDUM ANTRENMANLARIMI ETKİLEDİ’

Avrupa Halter Şampiyonası’ndan önce koronavirüse yakanlandığını belirten ASKİ Sporlu Şaziye Erdoğan, ‘İlk başlarda pandemi herkesi etkiledi fakat ben antrenmanlarımı devam ettiriyordum. Antrenmanlarımda hiçbir sıkıntı yoktu, bakanlığımızın gönderdiği yazı ile antrenmanlara gidip gelebiliyordum. Fakat maalesef en son şampiyonamız Rusya’ya hazırlanırken koronavirüs oldum. O birazcık beni etkiledi zaten 10 gün baştan başa antrenmanlara gidemedim, can sıkıntısı yaşadım. Ondan önce omuzumda yırtık oluştu onun mücadelesini verdim. Koronavirüse yakalanınca 10 gün antrenman yapamayınca oysa yapmış olduğum branştan dolayı evde halter kaldıramıyorum. 10 gün her tarafında antrenman yapamayınca da vücudum sıfıra düştü. Her Yerde en başa sardım, tekrar derlemek için elimden geleni yaptım’ ifadelerini kullandı.

‘OLİMPİYATLARDA İLK 3’E GİRMEK İSTİYORUM’

Ulusal halterci, Tokyo Olimpiyatları’nda elinden geleni yapacağını vurgulayarak, ‘Olimpiyatlarda elimden geleni yapıp ülkemi en iyi şekilde sunmak istiyorum ilk 3’e girmek istiyorum. Bunun için elimden geleni yapacağım. Çok da bahsetmek istemiyorum, büyüsü bozulmasın. İnşallah hayallerimdeki durumu gerçekleştirir bayrağımı en iyi şekilde temsil eder orada dalgalandırır ve geri dönerim’ dedi.

‘SPOR BANA BÜYÜK BİR GELECEK SAĞLADI’

Sporla geleceğinin garanti olduğunu gösteren ulusal halterci Şaziye Erdoğan, sözlerini şöyle sürdürdü

‘Spor bana öyle büyük bir gelecek sağladı ancak. Büyükler Avrupa Şampiyonu, Büyükler Dünya Şampiyonu oldum. Büyük bir dost çevrem var, başarılara imza attım. Durduk yere kimse beni bu konuma sokamazdı. Tanıdık, tanınan biri oldum. Geleceğim garanti. Olimpiyatlarda altın madalya alırsam, ben Nevşehir’de oturuyorum, Nevşehir’de antrenmanlarımı sürdürüyorum ve sıfırdan yetişen sporcularımız var. Onlarla birlikte çalışıyorum. Eğer olimpiyatlarda altın madalya alırsam onlara güzel bir salon yaptırmak istiyorum. Çocuklarla bir arkadaş, abla gibiyiz hepsiyle aram . Onlar da eminim çok istiyorlar hoş bir salonumuz olsun diye. Ben onların isteğini ve kendi isteğimi yapmak istiyorum.’

‘BIRAKMAYI DÜŞÜNEMİYORUM’

Halteri bırakmayı bile düşünemediğini gösteren tecrübeli sporcu, ‘Ben 19 yıldır bu işi yapıyorum, 19 yıldır hala bırakmakta zorlanıyorum. Bırakmayı düşünemiyorum daha doğrusu. Bazen söylüyorum artık bırakmam gerekiyor diye ama sonradan hissi açıdan düşününce sanırım bırakamam diyorum, bilmiyorum nasıl olacak’ diye konuştu.

‘KEZA SPORCU AYRICA ANNE EDINMEK ZOR’

Şampiyon bir anne almak şüphesiz fazla kuvvet diyen ulusal sporcu, sözlerini şöyle tamamladı ‘Kendisi hangi branşla mücâdele etmek istiyorsa elbette destekçisiyim. Elimden geleni yaparım. Zaten ben şampiyonalara gidip geldikçe bana diyor ki ‘Ben ne zaman kazanan olacağım anne Ne süre başlayacağım’ diyor. Duygular tanımlama edilemez. Ben şampiyon olduğum gün pistten indim ve oturdum ağladım. Ben hem bir anneyim hem de çok önemli bir sakatlık yaşadım. sonra çıkıp Büyükler Avrupa Şampiyonu, Büyükler Dünya Şampiyonu oldum. Bir Takım kötü dışarı giden şeylerle uğraş edip, bu duyguya ulaştım. Zorlama gerçekten kuvvet, evde ailen var, oğlum var, eşim dostum onlarla da zaman geçiriyorsun, onların da isteklerini gerçekleştirmek gerekiyor. Fazla tempolu geçiyor lakin ben alıştım.?

SPOR Milli halterci Şaziye Erdoğan Olimpiyatlarda altın madalya alırsam Nevşehir'e salon yaptırmak istiyorum
SPOR Milli halterci Şaziye Erdoğan Olimpiyatlarda altın madalya alırsam Nevşehir'e salon yaptırmak istiyorum
SPOR Milli halterci Şaziye Erdoğan Olimpiyatlarda altın madalya alırsam Nevşehir'e salon yaptırmak istiyorum
SPOR Milli halterci Şaziye Erdoğan Olimpiyatlarda altın madalya alırsam Nevşehir'e salon yaptırmak istiyorum
SPOR Milli halterci Şaziye Erdoğan Olimpiyatlarda altın madalya alırsam Nevşehir'e salon yaptırmak istiyorumBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir