SPOR Bülent Uygun: Bahanelerin arkasına sığınamayız. Biz Rizespor’uz

Bülent Uygun: Bahanelerin arkasına sığınamayız. Biz Rizespor’uz

VIDEO YOK

Arzu ERBAŞ-Doğancan İLEK/RİZE,(DHA)- Çaykur Rizespor Teknik Direktörü Bülent Uygun, ligde kalan 7 maçı başarıyla tamamlamayı hedeflediklerini belirterek, “Biz bahanelerin arkasına sığınamayız. Biz Rizespor’uz, elimizden geldiği değin elimizdeki kadroyla bunu kullanmak zorundayız? dedi.

Süper Lig’in 36’ncı haftasında sahasında İttifak Holding Konyaspor’u konuk edecek Çaykur Rizespor, hazırlıklarına devam ediyor. Antrenman öncesinde mavi-yeşilli ekibin teknik direktörü Bülent Uygun basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Yerinde, ‘Bütün futbolcu kardeşlerimi ilk olarak tebrik ediyorum. İnanılmaz bir geri bildirim aldık onlardan. Bu ne değin iyi bir futbolcu olduklarını, nasıl karakterli olduklarını ve kendilerine gerek sistemsel olarak lüzum taktiksel olarak lüzum psikolojik olarak yaptığımız terapilerle birlikte onların bireysel yetenekleri ile bu zorlu süreçten çıkmayı başardık. Şu Anda bunun devamında kalan maçlarımızda mutlaka daha iyi bir performans sergileme mecburiyetimiz var’ diye konuştu.

‘3 GÜNDE BİR MAÇ OYNAYACAĞIZ, ZORLUKLARINI BİLİYORUZ?

Deneyimli teknik direktör, ‘Takımımızda bazı sakatlıklarla birlikte yaşanan süreçler var. Tabii bu süreçleri atlatmaya çalışıyoruz. Kart cezalıları oluyor. Girdiğimiz bu periyotlamada üç günde bir maç oynayacağız. Bunun da zorluklarını fazlasıyla biliyoruz. Ben inanıyorum ama bu süreci de yaşadığımız 6 haftalık güzel geçen süreci de bundan daha sonra kalan 7 maçta da en hoş şekilde bitirip her maçı maçta hazırlanıp, her maçı o maçta tahlil edip, taktiğini o maçta belirleyip ondan daha sonra onun sistemi ile birlikte inşallah hep başarmaya devam edip büyük Rizespor taraftarının yüzünü güldüren, onları mutlu eden ve onlar için sahada mücadele eden bir takım olarak onların gururu olmaya devam edeceğiz’ açıklamasında bulundu.

‘KAZANAN TARAF ELDE ETMEK İSTİYORUZ’

İttifak Holding Konyaspor ile karşılaşacaklarını gösteren Uygun, ‘Konya camiası olarak, taraftarıyla yaşadıklarıyla kazandıkları kupayla onun dışarıya şehrin kendi dinamikleri ile birlikte çok önemli bir takıma aleyhinde çaba edeceğiz. Şiddet bir maç bizi bekliyor. Onlarda çoğu öğretmen değişikliği yaptı. İlhan Palut gibi kıymetli genç idealist bir hocaları da var. İyi bir kadroya sahipler. Deplasmanda da iyi oynuyorlar. Velhasıl zor bir maçla birlikte biz kendi evimizde galip gelmek ve kazandığımız bu sürecin devamlılığını karşılamak adına Allah’ın izniyle inşallah şampiyon taraf almak istiyoruz’ dedi.

‘DONSAH’A GOL ATTIKTAN DAHA SONRA SEVİNMEYİ YASAKLADIK ‘

Bülent Yerinde, ‘Hangi futbolcu hazırsa o oynayacak, cümbür cemaat bahşedilen görevi yerine getirecek. Bugün kimin oynadığı yok o sahada o formayı giyen, o forma ile birlikte, yüreğini, beynindeki oyun zekasını ve ayaklarındaki yeteneklerini sergileyen her futbolcu sahada olacak. Skoda’nın yaşadığı sendromu ortadan kaldırmak için ona antrenman periyotlaması yaptık. Onun dışarıda Donsah uzun bir zamandan sonra aramıza döndü. Ona gol attıktan daha sonra sevinmeyi yasakladık lakin gol atmaya devam etmesini istedik. Abdullah’ın bir sakatlığı var, Boldrin’in bir sakatlığı var, Sabo son maçta sakatlığından dolayı oyundan çıkmıştı onun da tedavisi devam ediyor ve kart cezalısı olarak da Yasin’in 4 sarı kart almış olması da bir handikap. bir de takımda 4 futbolcunun da kart sınırında olması natürel ama bunlar handikaplarımız. Ama biz bahanelerin arkasına sığınamayız. Biz Rizespor’uz, elimizden geldiği kadar elimizdeki kadroyla bunu kullanmak zorundayız’ ifadelerini kullandı.

SPOR Bülent Uygun: Bahanelerin arkasına sığınamayız. Biz Rizespor'uz
SPOR Bülent Uygun: Bahanelerin arkasına sığınamayız. Biz Rizespor'uz
SPOR Bülent Uygun: Bahanelerin arkasına sığınamayız. Biz Rizespor'uz
SPOR Bülent Uygun: Bahanelerin arkasına sığınamayız. Biz Rizespor'uz
SPOR Bülent Uygun: Bahanelerin arkasına sığınamayız. Biz Rizespor'uz
SPOR Bülent Uygun: Bahanelerin arkasına sığınamayız. Biz Rizespor'uz
SPOR Bülent Uygun: Bahanelerin arkasına sığınamayız. Biz Rizespor'uz
SPOR Bülent Uygun: Bahanelerin arkasına sığınamayız. Biz Rizespor'uzBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir