Sosyal Yardım İçin 50 Milyon Liralık Kaynak Ayrıldı

Konya Büyükşehir Belediyesi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinden etkilenen vatandaşlar için “İkinci büyük sosyal takviye paketini” hayata geçiriyor.

Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, pandeminin bütün dünyada büyük zorluklar ortaya çıkardığını belirterek, “Bugüne kadar ihtiyacı olmayan insanların sosyal destek ihtiyaçları ortaya çıktı. Esnafımız dükkanlarını kapatmak zorunda kaldı. Bazı sektörler ciddi sıkıntıya girdi lakin Konya Büyükşehir Belediyesi olarak pandeminin ilk gününden itibaren hemşehrilerimizin yanına olduk, olmaya devam edeceğiz.” dedi.

BAŞVURULAR BAŞLADI

Bu süreçte ikinci büyük destek kampanyası başlattıklarını, bu kapsamda 50 milyon liralık bütçe ayırdıklarını bildiren Başkan Altay, “İkinci büyük yardım kampanyamız zarfında 50 milyon liralık bir kaynak ayırdığımızı tasvir etmek istiyorum. 10 bin esnafımıza biner liralık sosyal desteklere bugün başlıyoruz. Hem merkezin dışındaki 28 ilçemizde 10 bin hemşehrimize 3 milyon liralık sosyal takviye kartları bugün itibariyle ulaşmaya başladı. Sürekli yardımda bulunduğumuz 10 bin 500 ailenin kartlarına 3 milyon liralık takviye yüklemelerini gerçekleştirdik. bununla beraber Konya’da ben zordayım, sıkıntıdayım, yardıma ihtiyacım var diyen bütün hemşehrilerimizi Konya Büyükşehir Belediyemizin internet sitesinden başvuruya gösteri ediyorum. ” dedi.

KONYA’MIZDA AÇ VE AÇIKTA KİMSEYİ BIRAKMAYIZ

50 milyon liralık kaynağın tamamını sosyal destekte kullanacaklarını vurgulayan Başkan Altay, “Allah’ın izniyle Konya’mızda aç ve açıkta kimseyi bırakmayız. Bundan hiç şüpheniz olmasın. Bu zor günleri de hep birlikte el ele atlatacağımızdan eminim.” diye konuştu.

Sosyal Destek İçin 50 Milyon Liralık Kaynak Ayrıldı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir