Son dakika! Yüksel Yıldırım: Biz şampiyonluğu masa başında kaybettik

TFF 1’inci Lig ekiplerinden Yılport Samsunspor Başkanı Yüksel Şimşek, “Biz şampiyonluğu masa başında kaybettik” dedi.

Rakiplerinin kirli oyunlarının olduğunu ve kendisini fazla üzdüğünü bildiren Yüksel Yıldırım, “Son günlerde bize yapılanlar beni çok üzdü. Ayrıca kulüp içi, keza de kulüp dışı. Rakiplerin benekli davranması. Ben açık açık söyledim fakat ad vermedim. Ben ‘rakiplerimize özendirme primi veriliyor’ dedim. ya da ‘teklif ediliyor’ dedim. Ben bunu kanıt edemem ama bunu futbolcular dobra dobra konuşuyor. Adana Demirspor başkanı bana ‘ben sana göstereceğim. Sen benim adımı veriyorsun’ dedi. Ben ne Murat Sancak dedim ne de Adana Demirspor dedim. Tuzlaspor, Aydeniz Et Balıkesirspor ve Menemenspor dedim. Burada şampiyonluğa oynayan Altay da var, GZT Giresunspor da var. Bunlar da yapmış olabilir. Niye bunlar üstüne alınmıyor da Adana Demirspor üzerine alınıyor. Adana Demirspor başkanıyla görüştüm. Sezon sonu konuşacağım dedi. Bende konuşacağım dedim” diye konuştu.

“TÜRK FUTBOLU BİTMİŞTİR”Adana Demirspor taraftarının gizli gizli stadyumlara girdiğini belirten Yüksel Yıldırım, “5 bin birey Adana’da içeriye giriyor. Samsun’da sok bakalım 5 bin kişiyi içeriye. Biz içeriye soksak alacağımız cezanın haddi hesabı olmaz. Oraya da numaradan cezalar veriliyor. Kaç maçtır böyle gidiyor. İstanbulspor deplasmanında bile sokağa çıkma yasağı olmasına rağmen taraftar alıyorlar. Hiçbirinde maske değil, sosyal mesafe değil. Ondan sonra da tam kapanma deniyor. Şu Anda göreceğiz bütün kapanmada neler olacak. Hep çifte standartlar, birileri torpilli. Onlar yapıyor biz yapamıyoruz. Biz yaparsak biz haydut, eşkıya oluyoruz. Kanunlara aleyhinde çıkmış oluyoruz. Onlar torpilli oluyor. Onlar bir yolunu bulmuş, minareye kılıf giydirmiş” açıklamasında bulundu.”ŞAMPİYONLUĞU MASA BAŞINDA KAYBETTİK”Şampiyonluğu masa başında kaybettiklerini vurgulayan Şimşek, “Bu futbol dünyası benim bildiğim meslek dünyası değil. ya bu deveyi böyle güdeceksin ya da bu diyardan gideceksin. Biz şimdilik bu deveyi gütmeye çalışıyoruz fakat nereye dek güdeceğiz. Bunlar korkutucu şeyler. Gücünüz yetmiyor. Biz şampiyonluğu masa başında kaybettik. Bize atanan hakem oyunlarıyla kaybettik. İçerideki Menemenspor maçında rakibin eline açık açık top vuruyor görüyoruz lakin hakem penaltımızı vermiyor. Menemenspor’a ben 2 maçta 4 puan kaybettim. GZT Giresunspor’a biz hakem hatalarıyla yenildik. Onda nedeniyle şampiyonluğumuz gitti. 2 maçımız daha var. Lakin bu mantık böyle gelince benim için gitti gözüküyor. Bizim kazanan olmamız istenmedi. Engellendi. Şu Anda ben böyle konuştum önümüzdeki hafta canice gelecek” biçiminde konuştu.

Yılport Samsunspor, yarın kendi sahasında Ankaraspor ile karşılaşacak. 1’inci Lig’de Adana Demirspor 64 puanla birinci sırada, GZT Giresunspor 64 puanla ikinci sırada ve Yılport Samsunspor da yine 64 puanla üçüncü sırada yer alıyor.

Son dakika! Yüksel Yıldırım: Biz şampiyonluğu masa başında kaybettik



Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir