Son dakika: Samsunspor Kulübü Başkanı, İçişleri Bakanı ve emniyetle ilgili sözleriyle hatalı anlaşıldığını açıkladı

Adana Demirspor taraftarlarının rahat dar stadyumlara girdiğini belirten Yılport Samsunspor Kulübü Başkanı Yüksek Yıldırım’ın “Ben taraftarımı içeriye alamıyorum, niçin onlar her yere kuytu gizli giriyor? Süleyman Aristokrat’nun oğlu dediler, İçişleri Bakanı’nın oğlu dediler. Açıkça bunlar konuşuluyor. Emniyet müdürü önünde önünü ilikliyor dedi, başkanın. Bunlar söyleniyor” ifadeleri büyük ağız dalaşı yaratmıştı. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, kendisine yönelik sözleri sebebiyle Başkan Yıldırım hakkında avukatları yoluyla kabahat duyurusunda bulunmuştu.

“TARAFTARLARIMIZIN MAÇLARA GELEMEMESİNİN ÜZÜNTÜSÜ İLE KONUŞTUM”

Yaşanan gelişmelerin ardındaki yeni bir izah etme daha yapan Samsunspor Kulübü Başkanı Yüksel Şimşek, “Sayın İçişleri Bakanımızın ve güvenlik teşkilatımızın, yanlış anlaşılarak şahsım ve kulübüm üzerinden yıpratılmasına vesile olduğum için üzüntülerimi paylaşır, konuyu kamuoyunun takdirine sunarım.” ifadelerini kullandı.

Şimşek, yaptığı yazılı açıklamada, üstünlük mücadelesi verdikleri TFF 1. Lig’de “Yeni alıcı koronavirüs yasaklarına karşın rakip takımların seyircili olarak sahaya çıkmasına karşılık Samsunspor’un hiçbir şekilde seyirci alamamasının” üzüntüsünü ve şaşkınlığını yaşadıklarını belirtti. 30 Nisan’da ani olarak katıldığı canlı yayında basın mensuplarının sorusunu yanıtladığını kaydeden Şimşek, taraftarlarının maçlara gelememesinin üzüntüsü ve heyecanıyla bir takım sözler sarf ettiğini, bu açıklamayla hatalı anlaşıldığını açıklama etti.

“YAŞANAN YANLIŞ ANLAŞILMA NEDENİYLE ÜZÜNTÜLERİMİ PAYLAŞIYORUM”

Şimşek, pandemi yasakları sürecinde seyirci konusundaki olumsuzlukların önlenmesi amacıyla Türkiye Futbol Federasyonunun stadyumlara seyirci alınmaması konusunda yetkili mercilere yazılı tebligat yaptığını belirterek, şunları kaydetti:

“Yazılı tebligatlara rağmen bir takım illerde gerekli önlemlerin alınmamış olması, bizleri taraftarımız önünde zorlama duruma düşürmüştür. Benim amacım ve açıklamalarım, Samsun ilimizde kurallara uyulup da bazı illerde uyulmaması sonucu yaşadığımız mağduriyeti gündeme getirmek için yapılmıştır. Tüm ömrü terörle mücadele içinde geçen, ülkemizin birlik ve beraberliği namına gecesini gündüzüne katan Sayın İçişleri Bakanımızın ve emniyet teşkilatımızın, yanlış anlaşılarak şahsım ve kulübüm üzerinden yıpratılmasına vesile olduğum için üzüntülerimi paylaşır, konuyu kamuoyunun takdirine sunarım.”Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir