Son dakika… Kovid-19 salgınından olumsuz etkilenen esnaf için kampanya başlatıldı

Ahilik diyarı Kırşehir’de yeni tip koronavirüs (Kovid-19) sürecinde tedirgin günler geçiren ufak esnaf için yardım kampanyası başlatıldı.

Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliğinden yapılan açıklamaya kadar, birlik öncülüğünde başlatılan kampanya kapsamında ayrı sektörlerdeki esnafın çalışmalarından görsellerin yer aldığı klip hazırlandı.

Üye odaların kurumsal sosyal medya hesaplarıyla yöneticilerinin bireysel hesaplarından yayımlanan kliple, Kovid-19 sürecinde bilhassa büyük zincir marketler aleyhinde zorlanan küçük esnaftan alışveriş yapılarak destek sağlanması istek edildi.

Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk, Kovid-19 döneminde birçok meslek yerinin kapalı kalması veya alıcı kabul edememesi nedeniyle hesaplı anlamda sekteye uğradığını vurgulayarak, vatandaşların zincir marketler aleyhinde minik esnafa takviye olması çağrısında bulundu.

Öztürk, “Pandemi koşulları aşağıda ekonomik olarak en büyük darbeyi esnafımız aldı. Bir Takım esnafımız meslek yerini açamadı. Birçok esnafımız meslek yerini açsa da müşteri kabul edemedi. Birlik ve beraberliğe en fazla gereksinim duyduğumuz bugünlerde vatandaşlarımızı lokal esnafa desteğe eğlence ediyorum. Esnafımıza en büyük desteğimiz alışverişlerimizi zincir marketler yerine onlardan yapmamız olacaktır. Özellikle alışveriş yoğunluğunun yaşandığı ramazan ayında evimizin ihtiyaçlarını yerel esnaftan giderelim.”

Minik esnafın da şiddet zamanlarda tekrar tekrar mahalle sakinlerinin yanında olduğuna muhabere eden Öztürk, şunları kaydetti:

“Minik esnaf, maddesel sıkıntınız olduğunda size takviye çıkar, veresiye verir. Düğününüze, cenazenize ufak esnaf kazanç. Yeri geldiğinde anahtarınıza, eşyalarınıza hatta çocuğunuza bile gözü gibi bakar. Onlar bugüne değin bize yardım oldular, derhal esnafımıza desteğimizi hissettirme zamanıdır. Kardeşlik ve birlikteliği temsil eden ramazan ayını algı ederken, bizlerden güler yüzünü esirgemeyen, evimize mahallemize, şehrimize sahip meydana çıkan lokal esnafımızı unutmayalım. Kepengini kapalı gördüğümüzde pişmanlık duymamak için esnafımızın bugün yanında olalım.”

Son dakika... Kovid-19 salgınından olumsuz etkilenen esnaf için kampanya başlatıldı
Son dakika... Kovid-19 salgınından olumsuz etkilenen esnaf için kampanya başlatıldı
Son dakika... Kovid-19 salgınından olumsuz etkilenen esnaf için kampanya başlatıldı
Son dakika... Kovid-19 salgınından olumsuz etkilenen esnaf için kampanya başlatıldıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir