Son dakika haberleri… Adana’da polis, oto hırsızlığı çetesine karşın operasyon öncesinde zanlıları çöpçü kılığında izlemiş

Adana merkezli 13 ilde düzenlenen ve 20 şüphelinin tutuklandığı oto hırsızlığı çetesine yönelik operasyon öncesinde, polisin çöpçü kılığına girerek zanlıları peşine düşüp takip ettiği ortaya çıktı.

İl Güvenlik Müdürlüğü Asayiş Şubesi Oto Hırsızlık Ofis Amirliği ekiplerince, 23 Ocak’ta düzenlenen ve 49 zanlıdan 20’sinin tutuklandığı operasyona ilişkin yeni bilgilere ulaşıldı.

Polislerin, takriben 4 ay önce motor ve şasi numarasının değiştirildiğini belirlediği bir otomobilden yola çıkarak şüphelileri saptamak için teknik ve fiziksel peşine düşüp takip başlattığı belirtildi.

Bu kapsamda bir polisin çöpçü kılığına girerek zanlıları takip ettiği öğrenildi.

Operasyonda 12’si çalıntı, 18’i hacizli elde etmek üzere 30 aracın ele geçirildiği ve bunlar arasındaki hacizli bir cipin Mersin’deki 5 katlı binanın çatısında bazı parçaları sökülmüş halde bulunduğu bildirildi.

Cipin, binanın çatısından vinçle aşağıya indirilmesi polis kamerasına yansıdı.

Operasyon

Polis, teknik ve fiziki takibin arkasında 23 Ocak’ta Adana merkezli İstanbul, Ankara, Şanlıurfa, Gaziantep, Şırnak, Batman, Mardin, Muğla, Antalya, Bursa, Mersin ve Bitlis’te, otomobil hırsızlığı çetesine karşın operasyonda 49 şüpheliyi gözaltına almıştı. Adresler ve bir takım depolarda, hacizli ve çalıntı araçların yanı sıra çok sayıda vasıta parçası, ruhsat ve plaka ele geçirilmişti. Şüphelilerin, değerinin altında ücretle aldıkları hacizli araçlar ile çaldıkları taşıtlara, benzer model ve renk hasarlı araçların şasi numarasını işleyip sattığı öne sürülmüştü. Zanlılardan 16’sı savcılık talimatıyla hür bırakılmış, adliyeye sevk edilen 33 zanlıdan kabahat örgütü elebaşları olduğu ileri sürülen B.D, H.K. ve M.E’nin de arasında bulunduğu 20’si tutuklanmış, 13’ü adli teftiş şartıyla salıverilmişti.Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir