Son dakika haberleri | 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlanıyor

Kastamonu’nun Pınarbaşı ve Şenpazar ilçelerinde 23 Nisan Milli Bağımsızlık ve Çocuk Bayramı dahilinde çocuklara hediyeler dağıtıldı.

Yeni herif koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında uygulanan sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle bu sene, çocukların evlerinin önüne protokol üyeleri gitti.

Pınarbaşı ilçesinde kortej eşliğinde ilçeyi dolaşan ekipler anasınıfı, ilköğretim ve ortaöğretim öğrencilerine kumbara, sancak ve balon dağıttı. Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar, gazetecilere, 23 Nisan Milli Bağımsızlık ve Çocuk Bayramı’nı kutlamanın coşku ve gururunu yaşadıklarını belirtti.

Çocuklara sahip çıkmanın geleceğe sahip çıkmak anlamına geldiğini açıklayan Yaşar, “Salgının oluşturduğu koşullar sebebiyle aynı ortamda buluşamasak da bulunduğumuz bitmiş benzer mutluluk ve coşkuyla bayramımızı anmak ve çocuklarımızı mutlu etmek namına bir alıştırma hayata geçirdik. Belediyemizin bünyesinde yer alan araçlarımızla müzikler çalarak, ufak hediyelerle gönülleri alarak elimizden geldiğince 23 Nisan coşkusunu bir nebzede olsa ilçemizde yaşatmak istedik.” dedi.

Şenpazar ilçesinde ise Kaymakam Vekili Ömer Sağlam ve Belediye Başkanı Cem Çınar, jandarma ekipleriyle birlikte ilçede çocuklara sancak ve çikolata dağıttı. Ekipler, araçlardan yaptıkları müzik yayınlarıyla çocukları mutlu etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir