Son dakika haberi | Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Sinan Tekin’den “Selimiye Camisi çevre düzenlemesi” açıklaması

Saadet Partisi Edirne İl Başkanı Av. Sinan Tekin, senelerdir kullanılmayan Selimiye Camii çevresinin kişisel olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatlarıyla ve ivedilikle aslına yerinde düzenleme yapılacağı müjdeli haberinin Edirne’de yaşamış herkesi sevindirdiğini belirtti.

Tekin, yaptığı yazılmış açıklamada, ihtişamıyla göz kamaştıran Türk İslam aleminin şaheserlerinden Selimiye Camii’nin Edirne için müstesna bir yeri olduğunu, böylesine harikulade bir eserin mezbeleye dönüşen çevresinin herkesi üzdüğünü bildirdi.

Selimiye çevresinde yapılacak düzenlemenin tüm Edirne halkını sevindirdiğini aktaran Tekin, açıklamasında şunları kaydetti:

“Sebep ne olursa olsun, içimizi acıtan bu hal, bu kadar sürüncemede kalmamalıydı. Zaten böyle detaylı bir işi Belediyemizin bütçe ve imkanlarıyla olmayacağı da ayrı bir konu. Neyse oysa bu işin kanımca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın takibinde olması işin hızlanmasına katkı vereceğini düşünüyoruz. Selimiye Camisi çevre düzenlemesi herkesi sevindirdi. Bu uğurlu işi Edirneliler olarak iple çekiyoruz. Emeği geçen herkese şimdiden teşekkür ederiz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir