Son dakika haberi: Rize’deki çay bahçelerinin rehabilitasyonu için meslek birliği protokolü imzalandı

Tarım ve Orman Bakanlığı Nebati Imal Genel Müdürlüğü, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi ve ÇAYKUR Genel Müdürlüğü aralarında ‘Çay Bahçelerinin Rehabilitasyonu Projesine Ait İş Birliği Protokolü’ imzalandı.

İmza törenine Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Rize Milletvekili Yaşamsal Printer, Rize Milletvekili Dr. Osman Aşkın Bak, Rize Milletvekili Muhammet Avcı, RTEÜ Prof. Dr. Hüseyin Karaman, Nehir İşletmeleri Genel Müdürü Yusuf Ziya Alim ve Bitkisel Imal Genel Müdürü Mehmet Hasdemir katıldı.

Çay üretiminde verim ve kalitenin artırılması, sürdürülebilirliğin sağlanması amacını içeren ‘Akarsu Bahçelerinin Rehabilitasyonu Projesi’ Rize’de hayata geçecek. Proje dahilinde hesaplı ömrünü tamamlamış akarsu bahçeleri de nitelikli dere fidanlarıyla yenilenecek.

İmza töreninde bir tavır yapan Rektör Prof. Dr. Hüseyin Karaman “Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi olarak, bölgemizin en manâlı ürünü olan çayı koruyup, kalitesini ve verimini artırmanın yanına, ürettiğimiz ve desteklediğimiz projelerle ilimize ve ülkemize katma değer sunmaya devam ediyoruz.” dedi. – RİZE

Son dakika haberi: Rize'deki çay bahçelerinin rehabilitasyonu için iş birliği protokolü imzalandı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir