Son dakika haberi… Kocaeli’de tartıştığı kişiyi silahla öldürdüğü iddia edilen sanığının yargılanması sürüyor

Kocaeli’nin Karamürsel ilçesinde tartıştığı kişiyi tabancayla vurarak öldürdüğü iddiasıyla tutuklanan sanığın yargılanmasına devam edildi.

Kocaeli 1. Ağır Cinayet Mahkemesindeki duruşmaya esir yargılanan Yıldıray A. cezaevinden Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) yoluyla katıldı, öldürülen Burak Şahin İren’in yakınları ve taraf avukatları salonda hazır bulundu.

Duruşmada söz verilen davalı Yıldıray A. pişman olduğunu belirterek, “sosyal ağ hesaplarımdan silah resimleri paylaştığım doğrudur fakat paylaştığım silah fotoğrafları oyuncaktı. Silahları çok sevdiğimden paylaştım. Zaten onlar oyuncak olan boncuk silahlardan. Çok pişmanım, böyle olmasını istemezdim.” diye konuştu.

Burak Şahin İren’in annesi de oğlunun sanığa borcunun olduğunu dile getirerek, “Sanık da oğlumu ölümle tehdit etti. Burak’ın uyuşturucu kullandığı doğrudur oysa kurtulması için elimden geleni yaptım, oğlumu şikayet deha ettim. Davalı, Burak’a tehditle uyuşturucu sattırmış olabilir. Davalı, üstünde kesintisiz silah içeren biridir.” ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, sanığın sosyal ağ hesapları ve cep telefonunun incelenmesine ve tutukluluk halinin devamına karar vererek duruşmayı erteledi.

Olay

4 Temmuz Mahallesi’nde 22 Ekim 2020’de otomobille dışarı giden Burak Şahin İren, Yıldıray A. ve S.B. Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’nda araçtan inerek tartışmıştı. Yıldıray A. silahla İren’e alev ederek kaçmıştı.

Ağır yaralanan İren, otomobille çevredekiler tarafından götürüldüğü Karamürsel Devlet Hastanesi’ndeki müdahaleye karşın kurtarılamamış, gözaltına alınan Yıldıray A. tutuklanmıştı.

Bir önceki duruşmada mütalaasını açıklayan cumhuriyet savcısı, sanık Yıldıray A’nın “hileli kışkırtma aşağıda kasıtlı olarak öldürme” suçlamasıyla 12 yıldan 18 yıla kadar hapisle cezalandırılmasını talep etmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir