Son dakika haber: İbişler Tekstil’den Fatsa’ya 10 bin metrekarelik dokuma fabrikası yatırımı

İbişler Tekstil, Fatsa Organize Sanayi Bölgesi’nde (OSB) yapımı devamlı fabrikada sona yaklaştı.

İbişler Dokuma’den yapılan açıklamaya tarafından, şirket, salgın dönemine karşın yatırımlarına hız kesmeden devam ediyor.

İstanbul Esenyurt’ta 700 kişinin istihdam edildiği 40 bin metrekarelik fabrikasının yanı sıra Düzce ve Fransa’da da üretim tesisleri bulunan İbişler Dokuma, Ordu Fatsa’da dokuma fabrikasını hayata geçirmeye hazırlanıyor.

Fatsa OSB’de kurulacak fabrika, son aşamaya geldi. 10 bin metrekarelik kapalı alanda kurulacak fabrika, 90 gün sonra resmi olarak açılacak.

Fabrikada ilk aşamada 1.200 kişiye istihdam sağlanması hedeflenirken, fabrikanın, bölgedeki işsizlik rakamlarını manâlı ölçüde aşağı çekmesi bekleniyor.

“Fatsa fabrikası, Karadeniz’in en büyük dokuma fabrikası olacak”

Açıklamada görüşlerine yer verilen İbişler Dokuma’in sahibi İlhan İbiş, Fatsa fabrikasının Karadeniz’in en büyük dokuma fabrikası olacağını belirterek, “Kuşkusuz ülkemizin her noktasına yerini belirlemek manâlı. İbişler Tekstil olarak ekonominin kalbinin attığı İstanbul’da yatırımlarımız var. Ama memleketim Ordu’ya yatırım yapmanın gururunu yaşıyorum. Bu yatırımla bölgedeki işsizliğin azaltılmasına bir nebze de olsa katkı maddesi sunabilirsek fazla mutlu olacağım.” ifadelerini kullandı.

Salgına karşın yatırımı durdurmayı bir an bile düşünmediğini aktaran İbiş, şunları kaydetti:

“Kayda Değer olan bugünlerde bile yatırımını sürdürmektir diye düşünüyorum. Bu yatırımın bölgemiz için ne kadar manâlı olduğunun da farkındayım. Kayıtlı bir büyüklüğe ulaşan herkesi en azından kendi memleketine de yatırım yapmaya eğlence ediyorum. Bu Nedenle bölgeler arasındaki gelişmişlik farkının ortadan kalkmasına meslek insanları olarak kayda değer bir katkı maddesi sunmuş oluruz.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir