Son dakika haber! Hindistan’da hükümetten sosyal ağ uygulamalarına Kovid-19 çağrısı

Hindistan’da hükümet, koronavirüs (Kovid-19) salgını konusunda yanlış bilgiler paylaştığı ileri sürülen farklı sosyal medya uygulamalarından, takriben 100 paylaşımın silinmesi talebinde bulundu.

Hindistan’da günlük Kovid-19 olgu sayısı son 4 gündür dünya genelinde en üst seviyesinde yer alıyor. Ülkedeki İletişim ve Elektronik ve Bilgi Teknolojileri Bakanlığı, ayrı sosyal medya uygulamalarından takriben 100 paylaşımın silinmesi konusunda talepte bulundu. Talebin silinmesine ilişkin olarak ise,koronavirüs (Kovid-19) salgını konusunda ‘hatalı bilgiler’ paylaşılması gösterildi.

“PANİK YARATMAK İÇİN KÖTÜYE KULLANILIYOR”

Talebin, Hindistan İçişleri Bakanlığı ile müşterek yapıldığı bildirildi. İletişim ve Elektronik ve Data Teknolojileri Bakanlığı yetkilileri, “Bu karar, pandemiye karşısında mücadelenin sekteye uğramasını ve bu görevler sebebiyle kamu düzeninin bozulmasını durdurmak için alınmıştır. Bütün ülkenin Kovid-19 salgınıyla savaşmak için gözü kara ve içten bir mücadele sarf ettiği bir zamanda, bir takım halk panik yaratmak için sosyal medyayı kötüye kullanıyor” ifadelerini kullandı.

ÜLKEDE SALGINDA SON DURUM

Hindistan’da son açıklanan verilere kadar 16 milyon 960 bin 172 kişide koronavirüs tespit edildi. Ülkede toplam can kaybı 192 bin 311 olarak açıklanırken; iyileşenlerin sayısı ise 14 milyon 85 bin 110’a ulaştı. Ülkede 2 milyon 682 bin 751 aktif olgu bulunuyor.

Son dakika haber! Hindistan'da hükümetten sosyal medya uygulamalarına Kovid-19 çağrısı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir