Son dakika haber | Evsel katı atıklar için tren istasyonu yapılıyor

Manisa Büyükşehir Belediyesi, evsel katı atıkların trenle taşınması projesi zarfında Alaşehir ilçesi Killik Mahallesi’nde tren istasyonu yapım çalışmalarına başladı.

Manisa’da doğanın ve çevrenin korunması nedeniyle Manisa Büyükşehir Belediyesi kadar hayata geçirilen evsel katı atıkların trenle taşınması projesinin Alaşehir kısmında araştırmalar başladı. Killik Mahallesi’nde tren istasyonunun yapımı için yer teslimi gerçekleştirildi. Manisa Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Ali Öztozlu da Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya, Alaşehir Muhtarlık İşleri Müdürü Himmet Güneş, teknik personeller ve yüklenici işyeri yetkilileri ile birlikte, istasyonun yapılacağı alanda incelemelerde bulundu.

“Çevreci yatırımlarımız tüm hızıyla devam ediyor”

Fen İşleri Dairesi Başkanı Uğur Topkaya da incelemelerin ardındaki açıklamalarda bulundu. Manisa Büyükşehir Belediye Başkanı Cengiz Ergün’ün talimatları ile çevreci yatırımların tüm hızıyla devam ettiğini bildiren Topkaya, “Geçtiğimiz hafta Alaşehir Killik ve Yunusemre Muradiye’de katı atıkların trenle taşınması için istasyon yapılması işinin sözleşmesini imzalamıştık. Bugün de yer teslimi için buradayız. Bu proje dahilinde Alaşehir ilçesinde Killik Mahallesinde ve Yunusemre ilçesi Muradiye Mahallesi’nde bir tren istasyonu yapılacak. Evlerden toplanan katı atıklar, katı atık transfer istasyonlarında konteynerlere yüklenip, tırlarla buraya taşınacak. Burada trene yüklendikten daha sonra Muradiye’de yapacağımız istasyona gelecek. Muradiye’de de yine tırlarla birlikte Uzunburun Katı Atık Bertaraf ve Düzenli Depolama Tesisi’ne taşınarak, katı atıkların bertaraf edilmesi sağlanacak. Evsel katı atıkların trenle taşınması ile ayrıca yakacak tasarrufu sağlanacak, hem de karbon salınımı azaldığı için çevreye büyük bir katkısı olacak. Bahtı Açık olsun” diye konuştu. – MANİSA

Son dakika haber | Evsel katı atıklar için tren istasyonu yapılıyor
Son dakika haber | Evsel katı atıklar için tren istasyonu yapılıyor
Son dakika haber | Evsel katı atıklar için tren istasyonu yapılıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir