Son dakika haber! Anneler kursta, çocukları oyun odasında

Mersin’in merkez ilçe Toroslar Belediyesi Teknik ve Mesleki Eğitim Kurslarına (TORTEK) katılan kadınlar iş öğrenirken, çocukları da oyun odasında neşelendirici zaman geçiriyor.

41 öbür branşta eğitim veren TORTEK’e bağlı 0-6 yaş grubu oyun odasının çocukları, Toroslar Kadın ve Çocuk Danışma Merkezi’nin alanında bilirkişi psikologları ve okul öncesi öğretmenleri eşliğinde fiziksel ve sosyal becerilerini geliştirme imkanı buluyor. Anneleri mesleki eğitim bölge küçük çocuklar, mektep öncesi öğretmenleriyle birlikte oyunlar oynuyor, resimler yapıyor, sanatsal etkinliklere ve eğlenceli yarışmalara da katılarak dolu dolu bir gün geçiriyor. Pandemi kurallarına uygun bir şekilde her çocuğun faaliyet öncesi ateş ölçümleri yapılırken, dinç bir ortamda yaşıtlarıyla beraber verimli ve kaliteli zaman geçirmeleri amaçlanıyor. İlk kere yoga ile tanışan minikler, yoga duruşlarını uygularken keza eğlendi ayrıca de dürüst nefes alma tekniklerini öğrendi. Çocukların mutluluğu ise yüzlerine yansıdı.

Toroslar Belediye Başkanı Atsız Afşın Yılmaz, eğitime yönelik her türlü projeyi önemsediklerini belirterek, Amacımız, geleceğimiz olan çocuklarımızın gelişimlerine ve eğitimlerine yardım olmaktır. Onların tekrar tekrar yanına olacağız. Bilhassa geçirdiğimiz bu kuvvet dönemde çocuklarımızın psikolojik olarak etkilenmemeleri adına alanında bilirkişi psikologlarımız ve okul öncesi öğretmenlerimiz eşliğinde çocuklarımızı sosyal aktivitelerle buluşturuyoruz. Mesleki eğitim kurslarımıza katılan kursiyer annelerimizin de çocuklarını gönül rahatlığıyla itimat edebilecekleri TORTEK Oyun Odamızda çocuklarımız yaşıtlarıyla keyifli vakit geçirebilme imkanı buluyor. Hedefimiz, daha dinç nesiller yetiştirmek” dedi. – MERSİN

Son dakika haber! Anneler kursta, çocukları oyun odasında
Son dakika haber! Anneler kursta, çocukları oyun odasında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir