Son dakika gündem: Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye’de, 23 Nisan Milli Bağımsızlık ve Çocuk Bayramı törenlerle kutlandı

Adana, Mersin, Hatay ve Osmaniye’de, 23 Nisan Ulusal Hakimiyet ve Çocuk Bayramı dolayısıyla merasim düzenlendi.

Adana’da, Atatürk Parkı’nda düzenlenen törende, İl Milli Eğitim Müdürü Veysel Durgun Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Hürmet duruşunda bulunulmasının peşinde İstiklal Marşı okunmasıyla merasim son buldu.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına tabi Çocuk Evleri Sitesi’nde de 23 Nisan Ulusal Hakimiyet ve Çocuk Bayramı dolayısıyla anma programı düzenlendi.

Sitede koruma ve bakım aşağıda bulunan çocuklar için düzenlenen programda ahali oyunları gösterisi sunuldu, çeşitli yarışmalar yapıldı.

Yaptıkları resim ve el sanatları sergisi de açılan çocuklar, sonradan müzik eşliğinde eğlendi.

Çocuk Evleri Sitesi Müdürü Veysel Ege, AA muhabirine, 23 Nisan Milli Hakimiyet ve Çocuk Bayramı dolayısıyla çocukların eğlenmeleri için program düzenlediklerini belirterek, “Çocukların, bayramın farkına vararak dürüstçe zaman geçirmesini istedik. Bayram gibi bir gün geçirdiler.” dedi.

Sitedeki çocuklardan 9 yaşındaki S.S, 9 aydır koruma aşağı ders egzersiz ve değişik faaliyetler yapma imkanı bulduğunu anlatarak, “Insanlar oyunlarında halay çektik. Hoş vakit geçirdik.” diye konuştu.

C.Ö. de anma programlarından hoşnutluk duyduklarını kaydetti.

Mersin, Hatay ve Osmaniye

Mersin’de, Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen törende, hürmet duruşunda bulunulmasının arkasından İstiklal Marşı okundu. İl Ulusal Eğitim Müdürü Adem Koca, meydandaki Atatürk Anıtı’na çelenk sundu.

Hatay’da da İl Ulusal Eğitim Müdürü Kemal Karahan tarafından Cumhuriyet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Hürmet duruşunda bulunulmasının ardındaki İstiklal Marşı okundu.

Osmaniye’de, Devlet Bahçeli Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu, hürmet duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu. İl Milli Eğitim Müdürü Açık Fikirli Albak’ın törendeki konuşmasının ardından program sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir