Son Dakika! Bütün kapanmada görevli olan kamu personeli ve ulusal sporcuların seyahati için kimlik ve görev belgesi yeterli olacak

Toplu ulaşım araçlarıyla (uçak, tren, otobüs vb.) yapılacak seyahatlerde toplu ulaşım faaliyetlerinde bulunan işletme ya da firmalar göre bu hususa ilişkin yoklama sağlanacak. Kimlik kartı ve ödev belgesi düzenlenmiş olan kişilerin (keza seyahat izin belgesi istenilmeden) toplu ulaşım araçlarına kabulleri sağlanacak.

İZİN BELGESİ İSTENMEYECEK

Kolluk kuvvetlerince yürütülecek yoklama faaliyetlerinde şartları tutan millet görevlileri, sporcu, yönetici ve diğer görevlilerinin şehirler arası seyahatlerine izin verilecek ve yolculuk müsade belgesi istenmeyecek.

Bu esaslar doğrultusunda Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 27 nci ve 72 nci maddeleri uyarınca İl/İlçe Umumi Hıfzıssıhha Kurulları kararları ivedilikle alınacak. Gerçekte herhangi bir aksaklığa meydan verilmeyecek ve mağduriyete neden olunmayacak.

Ayrıntılar geliyor…

Son Dakika! Tam kapanmada görevli olan kamu personeli ve milli sporcuların seyahati için kimlik ve görev belgesi yeterli olacakBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir