Son Dakika | Başkan Kılıç, çocukların hediyelerini unutmadı

Adıyaman’ın Tut ilçe Belediye Başkanı Mehmet Kılıç, 23 Nisan Ulusal Hakimiyet ve Çocuk Bayramında çocukların hediyelerini unutmadı.

Başkan Mehmet Kılıç, korona virüs tedbirleri nedeniyle evlerinden çıkamayan çocuklara hediyeleriyle beraber kendisi gitti. Pandemi kuralları gereği 23 Nisan coşkusu bu yılda sokaklara yansımadı. Ancak bu koşul, Tut’taki çocukların 23 Nisan kutlamalarına engel olamadı. Belediye Başkanı Mehmet Kılıç, 23 Nisan sabahı mesafeli bir şekilde belediye araçlarını bayrak ve balonlarla süsleyerek konvoy oluşturdu. Tut sokaklarındaki bu tablo, renkli görüntüler oluşturdu.

Başkan Kılıç, konvoy eşliğinde çocuklara evlerinde ziyarette bulundu, sohbet etti. Kılıç, ziyaretleri esnasında çocuklara satranç takımı armağan etti.

23 Nisan Ulusal Bağımsızlık ve Çocuk Bayramı’nın Yüce Önder Mustafa Kemal Atatürk göre çocuklara armağan edildiğini andıran Başkan Kılıç, “Dünyadaki tek çocuk bayramı olan 23 Nisan bu ülkenin geleceği çocuklara aittir. Dolayısıyla çocuklarsız bir 23 Nisan kutlaması düşünemezdik. Pandemiden dolayı sokağa çıkma yasağı uygulanınca ‘Madem çocuklar gelemiyor biz onlara gidelim’ dedik. Böyle bir kutlama yaptık. Fazla ta iyi oldu. Çünkü çocuklar sevindi onların gözündeki ışıltıyı gördük. Çocuklar bizim geleceğimiz. Umuyorum ki gelecek 23 Nisan’ları sokaklara taşarak daha bir coşkulu, daha görkemli şekilde kutlarız. giderken tüm çocuklarımızın 23 Nisan Milli Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, gözlerinden öpüyorum” dedi. – ADIYAMAN

Son Dakika | Başkan Kılıç, çocukların hediyelerini unutmadı
Son Dakika | Başkan Kılıç, çocukların hediyelerini unutmadı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir