Son Dakika! Bakan Koca, geçen hafta vaka sayısı en fazla çoğalan ve eksilen 5 ili paylaştı

Korona salgınının bir türlü denetim altına alınamaması ve vaka sayılarının kısıtlamalara rağmen bir türlü istenilen seviyeye gelmemesi sonucu önce ülke genelin kısmi kapanmaya gidilmişti. 2 haftalık kısmi kapanmanın da tatmin edici gelmemesi üzerine ise pazartesi günü toplanan Kabine’den tam kapanma kararı çıktı. Buan kadar Türkiye’de yarın akşam 19.00’dan 17 Mayıs 05.00’e kadar bütün kapanma dönemi yaşanacak.

VAKA SAYISI EN FAZLA BÜYÜYEN VE AZALAN 5 İL

Öte yanlamasına Afiyet Bakanı Fahrettin Koca bütün kapanma öncesi Twitter hesabından olgu sayılarına ilişkin bir paylaşım yaptı. Twette şu ifadeler yer aldı: “Geçen haftaya göre 100.000 nüfusa karşılık gelen haftalık olgu sayısı en fazla gelişen illerimiz; Zonguldak, Gümüşhane, Kırşehir, Sızı ve Giresun. En fazla eksilen illerimiz ise, Yalova, Kastamonu, Çanakkale, Samsun ve Yozgat.”

Son Dakika! Bakan Koca, geçen hafta vaka sayısı en çok artan ve azalan 5 ili paylaştı
Son Dakika! Bakan Koca, geçen hafta vaka sayısı en çok artan ve azalan 5 ili paylaştı

KORONAVİRÜSTE SON DURUM

Türkiye’nin Günlük Koronavirüs Tablosu’nda dün açıklanan son 24 saatlik verilere göre; 2703’ü semptomatik edinmek üzere toplam 43 bin 301 yeni olgu saptandı. Vefat sayısı ise 346 olarak kayıtlara geçti. Böylece Türkiye’de koronavirüs sebebiyle hayatını kaybedenlerin sayısı 39 bin 57’ye, toplam vaka sayısı ise 4 milyon 710 bin 582’ye yükseldi.

Son Dakika! Bakan Koca, geçen hafta vaka sayısı en çok artan ve azalan 5 ili paylaştıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir