Son Dakika | 23 Nisan Milli Hakimiyet ve Çocuk Bayramı’na içten

Osmaniye Valisi Erdinç Yılmaz, 23 Nisan Ulusal Bağımsızlık ve Çocuk Bayramı münasebetiyle koltuğunu 4. sınıf öğrencisi Ömer Ethem Kaya’ya devretti.

Vali Yılmaz’ın makamına oturan Kaya, 23 Nisan’ı çocuklara bayram olarak hediye eden Mustafa Kemal Atatürk ve bütün şehitlere müteşekkir olduğunu belirterek, “Nice 23 Nisanları nice çocuklara adamak umuduyla, coşkusuyla. Bugün şendik, eğlendik. kibir duyduk, gururlandık. Bu onuru bize yaşatan, bu makamdan sizlere seslenme fırsatı veren sayın Valim Erdinç Yılmaz beye gönülden teşekkür ediyorum. Mustafa Kemal Atatürk ve tüm şehitlerimizi minnetle selamlıyorum. Nice 23 Nisanlara kavuşmak umuduyla, bağımsızlık günümüz kutlu olsun.” ifadelerini kullandı.

Kaya, vali olarak ilk talimatını ise bütün okullara kütüphane açılması yönünde kullandı.

Makamını devreden Vali Yılmaz da, tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Hakimiyet ve Çocuk Bayramını kutlayarak, “23 Nisan Ulusal Hakimiyet ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bugün Valilik makamını Ömer Ethem Kaya evladımıza devrettik. Öğrencimiz çok hoş bir tavır yaptı. Onu yetiştiren ailesini ve öğretmenlerini kutluyorum. Ömer evladımıza başarılı bir gelecek diliyorum. Bu vesile ile sevgili çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Bağımsızlık ve Çocuk Bayramını kutluyor; sağlıklı, başarılı ve mutlu bir gelecek temenni ediyorum.” diye konuştu

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir