Şimşek Belediyesi’nden evde enjeksiyon hizmeti

Covid-19 salgınının ülkemizde görüldüğü Mart 2020’den bu yana, bütün birimleriyle vatandaşın yanında olan Yıldırım Belediyesi; 17 günlük ‘bütün kapanma’ döneminde de mağduriyet yaşanmaması için seferberlik duyuru etti. Temizleme İşleri Müdürlüğü, Sosyal Yardım Hizmetleri Müdürlüğü, Sağlık Durumu İşleri Müdürlüğü, Zabıta Müdürlüğü, Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğü ve Baytar İşleri Müdürlüğü’ne tabi ekipler sahada çalışmalarını sürdürürken, Şimşek İletişim Merkezi ise 7 gün 24 saat vatandaşlardan gelen çağrıları almaya devam ediyor.

Yıldırım Belediyesi Afiyet İşleri Müdürlüğü ekipleri, tam kapanma döneminde hasta nakli ve defin işleri hizmetlerini aksatmadan sürdürürken, 65 yaş ve üstü hastaların reçeteli enjeksiyonlarını da evlerinde ücretsiz yapıyor. Enjeksiyon hizmeti hafta için 17.00-23.00, hafta sonu ve devlete ait tatil günlerinde ise 10.00-23.00 saatleri aralarında veriliyor. Defin hizmetleri 7 gün 24 saat devam ederken, hasta nakil işlemleri saat 10.00-16.00 aralarında yapılıyor. öte yandan Şimşek Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi ise hizmetlerini hafta içi saat 10.00- 16.00 arasında online olarak sürdürüyor.

Tüm vatandaşları bütün kapanma tedbirlerine eksiksiz uymaya ziyafet eden Şimşek Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, “Bu süreçte her bir vatandaşımızın önceliği sağlığı olmalıdır. Kurallara uyar ve tedbirleri gevşetmezsek dinç, aydınlık günlere ulaşacağımıza olan inancım tamdır. Şimşek Belediyesi olarak, bu süreçte hizmetlerimizin aksamadan yürütülmesi ve hiçbir vatandaşımızın mağduriyet yaşamaması için gerekli tedbirleri aldık. Ekiplerimiz sahada çalışmalarını sürdürüyor. Temizlik ve dezenfekte işlemlerimizin yanı sıra sıcak yemek dağıtımına da devam ediyoruz. Ramazan her tarafında günlük olarak bin 450 kişiye sıcak yemek ulaştırıyoruz. Covid-19 salgınının ülkemizde görüldüğü Mart 2020’den bu yanlamasına 180 binden fazla vatandaşımıza sıcak yemek ulaştırdık. Tekrar bu dönemde yaklaşık 25 bin vatandaşımıza da erzak kolisi desteği sağladık. Sıhhat İşleri Müdürlüğümüz de bütün kapanma döneminde görevinin başında. Defin ve hasta nakil hizmetlerimiz aksamadan devam ederken, bu süreçte 65 yaş ve üstü hastaların reçeteli enjeksiyonlarını da evlerine gitgide artarak yapıyoruz. Yıldırım Belediyesi olarak vatandaşımızın yanındayız. Şimşek’da kimse, yetim değil. Dileyen her vatandaşımız ‘444 16 02’ numaralı telefondan Şimşek İletişim Merkezimize ulaşarak derdini, talebini ve şikayetini bizlere iletebilir” ifadelerini kullandı. – BURSA

Yıldırım Belediyesi'nden evde enjeksiyon hizmeti
Yıldırım Belediyesi'nden evde enjeksiyon hizmeti
Yıldırım Belediyesi'nden evde enjeksiyon hizmeti
Yıldırım Belediyesi'nden evde enjeksiyon hizmeti

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir