Sıcak hava maske ve sosyal mesafeyi unutturdu

Kocaeli’de bütün kapanmaya 1 gün kala sıcak havayı fırsat bilen vatandaşlar sahillere akın etti. Bir Takım vatandaşların maske takmadıkları ve sosyal mesafeye uyarı etmedikleri görüldü.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan kadar açıklanan 17 jurnal bütün kapanma sürecine 1 gün kala vatandaşlar soluğu sahillerde aldı. Güneşli havayı fırsat bilip İzmit Sahili’nde yoğunluk oluşturan vatandaşların zaman zaman sosyal uzaklık ve maske takma kurallarını unuttu.

“Kısıtlama uzatılırsa daha yararlı olabilir”

Kısıtlamanın daha faydalı olabilmesi için süresinin uzatılması ve kurallarının ağırlaştırılması gerektiğini açıklayan yurttaş Gökay Halil Kılıç, “İnsanlar da evde kalmaktan bıktı. Doğal olarak birazcık tadına varmak istiyorlar. Sonuçta 18 günlük bir işlem var. Şu an alışılagelmiş fakat yasaklarda çıkamazlar. Umarım bu işlem iyi yönetilir, hastalıklar azalır. İnsanlar da çoğunlukla bıktıkları için her şeyden kendilerini ilk fırsatta dışarıya atıyorlar. Herkesin bir derdi var, kafa dağıtmaya çalışıyorlar. İnsanların çok içeride kalacaklarını düşünmüyorum uzatılırsa yararı olur. Uzatılıp azıcık daha ağırlaştırılırsa yararı olacağını düşünüyorum” dedi.

“Kısıtlamanın olumlu sonuçlar doğuracağına inanıyorum”

İnsanların sıkıldığı için dışarı çıktığını ama gerekli tedbirleri almadıklarını dile getiren Semanur Kaya ise “Sonuçta insanların canı sıkılıyor, normal olarak da sahiller seçim ediliyor çünkü kafeler kapalı. Böyle olunca da haliyle virüsler daha da arttı. Fakat yapacak bir şey değil. İnsanların evde otur otur canı sıkılıyor biz de böyle çıkıp sahile hava alıyoruz. İnsanların tatmin edici şekilde önlem aldığını düşünmüyorum. Kısıtlamanın olumlu sonuçlar doğuracağına inanıyorum. Yasaklar gelmeden önce ben öğretmenimi virüs yüzünden kaybettim. Bu kısıtlamalar geldiğinde, ilaçlar da geliyor bence daha iyi sonuçlar alabiliriz. İnşallah bir an önce ilaç bulunur, virüs kalkar böyle eski günlere döneriz, eski bayramlara döneriz. Maske, mesafe, temizlik bunlara adapte etmek koşul” diye konuştu. – KOCAELİ

Sıcak hava maske ve sosyal mesafeyi unutturdu
Sıcak hava maske ve sosyal mesafeyi unutturdu
Sıcak hava maske ve sosyal mesafeyi unutturdu
Sıcak hava maske ve sosyal mesafeyi unutturdu
Sıcak hava maske ve sosyal mesafeyi unutturdu
Sıcak hava maske ve sosyal mesafeyi unutturduBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir