Sesleri duyunca hırsız zannetti, tüfekle dışarı çıkınca ateş ateş yanan evini fark etti

Yangın, gece saatlerinde Kırıkkale’nin Bahşılı ilçesindeki Doktorlar Sitesi’nde meydana geldi. Edinilen bilgiye takriben yangın, Dursun ve Şerife Uzun çiftinin yaşadığı iki katlı evde çıktı. Elektrik tesisatından kaynaklandığı değerlendirilen ev, en ince ayrıntısına kadar alevlere teslim oldu.

EV KULLANILAMAZ DURUMDA

O sırada evde namaz kılan Şerife Uzun (77) ve yangına uykuda yakalanan Dursun Uzun, dışarı çıkarak itfaiyeye haber verdi. Kısa sürede durum yerine gelen ekipler, takriben 1 saatlik süreyle söndürme çalışmalarını tamamladı. Büyük çapta maddi hasarın oluştuğu konut, kullanılamaz ülkü geldi.

Yaşlı çift, sesleri duyunca 'hırsız geldi' zannetti! Tüfekle dışarı çıkınca alev alev yanan evini gördü

“HIRSIZ GİRDİ, KURBAN OLAYIM DEDİM”

Yangının çıkışıyla ilgili bilgiler aktaran Şerife Uzun, “Ben namaz kılıyordum hacı amcan da uyuyordu. Namazı kıldı, yattı. Çamaşır attım makineye, çayı koydum. ‘Hacı sen yat, uyu, lambayı söndür. Ben direğin ışığında namaz kılarım’ dedim. Namazı kıldım, tak tak kafamıza bir şey düşmeye başladı. ‘Hırsız girdi, kurban olayım’ dedim. ‘Ne hırsızı ya, silahı ver’ dedi. Tüfeği çıkarttım, baktım, dışarı çıktım fakat gürül gürül yanıyor. Zaten ikimizdik, kimse yoktu dışarıda” dedi.

Sesleri duyunca hırsız zannetti, tüfekle dışarı çıkınca alev alev yanan evini gördüBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir