Şehitkamil’den Nizip’e yeni pazar yeri

Gaziantep’in çoğu ilçesinde öbür projeleri tamamlayarak halkın hizmetine sunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Nizip ilçesinde kısa süre önce yapım çalışmasını başlattığı Pazar yerini Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı ile birlikte inceledi.

Gaziantep’in ilçelerine yapmış olduğu hizmetlerle adından söz ettiren Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, son olarak Nizip ilçesine de yatırım yapıyor. Nizip’in Mevlana Mahallesi’ne yapılan pazar yeri, toplam bin 630 metrekare bölge üzerine yapı edilecek. Pazar yeri içerisinde; 72 tezgahı alanı, 130 araçlık otopark, muhtarlık odası, zabıta yoklama odası ve mescit bulunuyor. Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı ile birlikte pazar yeri inşaat alanını inceledi. Yapılan araştırmalar hakkında bilgi bölge Başkan Fadıloğlu ile Başkan Sarı, pazar yerinin kısa sürede tamamlanarak hizmete gireceği bilgisini paylaştılar.

Yaptığı incelemelerin ardındaki açıklamada yer alan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Ben başta tüm Nizipli hemşehrilerimize bahtı açık olmasını diliyorum. Bizim ayrımız gayrımız yoktur. Bizim Şehitkamil, Nizip, İslahiye olarak hiçbir farkımız yoktur. Bu konuda Mehmet Başkanımız ile konuşurken, geçmiş dönemde diğer ilçelerimize de hizmet götürebilmek adına belirli projeleri hayata geçirdik. Sayın Başkanımız, bu bölgenin yoğun bir nüfus içerdiğini ve bu bölgede bir pazar yeri ihtiyacı olduğundan bahsedince, arkadaşlarımız derhal tasarlama çalışmasını yaptılar. Pazar yerimizin startını verdik. İnşallah en kısa sürede Nizip halkımıza hediye etmiş olacağız. Bağlı burada başka vizyonları da konuşmamız gerekli. az önce Başkanımız ile sohbet ederken, yenilenebilir enerjiyle ilgili olarak çatının üzerinde güneş enerji panelleri koyarak yeni bir tasarlama yapılmasını konuştuk. Ben, Mehmet Başkanımızın şahsında tüm ekibini kutluyorum. Nizipli hemşerilerimize tekrardan bahtı açık olmasını diliyorum” dedi.

Destek ve katkılarından nedeniyle Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu’na teşekkür eden Nizip Belediye Başkanı Mehmet Sarı, “İlçemizde halkımız göre bizlerden sıkça pazar yerleri talepleri oluşmuştu. Bu çerçevede yapmış olduğumuz çalışmalarla daha önce Kıbrıs Mahallemizde bir pazar yerimizin inşaatına başlamıştık ve bundan böyle inşaatın son aşamasına geldik. Şu an ise Mevlana Mahallemizde vatandaşlarımıza hizmet edecek olan yeni bir pazar yerimizin inşası için buradayız. Bu pazar yerimiz bize Şehitkamil Belediyemiz kadar yapılıyor. Bu nokta da destek ve katkılarından nedeniyle başta Şehitkamil Belediye Başkanımız Sayın Rıdvan Fadıloğlu’na ve tüm alıştırma arkadaşlarına teşekkür ediyorum. Bölgemiz, nüfus itibariyle çok topluluk bir alan ve bir taraftan da tez gelişen ve gelişen bir mahalle. Bu mahallemizde ikamet eden vatandaşlarımızın sıcacık bir şekilde hesaplı ve taze meyve-sebze ile diğer ihtiyaçlarını karşılayacak bütün teşekküllü bir pazar yeri oluşturuyoruz. Bu pazar yeri ile birlikte inşallah ilçemizde yeni bir hizmet alanı oluşmuş olacak. Bu destek ve katkılarından nedeniyle ben bir kez daha değerli Başkanımıza, bütün hemşerilerim adına teşekkürlerimi sunuyorum” ifadelerini kullandı. – GAZİANTEP

Şehitkamil'den Nizip'e yeni pazar yeri
Şehitkamil'den Nizip'e yeni pazar yeri
Şehitkamil'den Nizip'e yeni pazar yeri
Şehitkamil'den Nizip'e yeni pazar yeri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir