Şehit annesinden kalp yakan haykırış

Şehit annesinden kalp yakan haykırış

– Hakkari’de PKK’lı teröristlerce düzenlenen saldırı sonucu yaralanarak kaldırıldığı hastanede şehit olan Uzman Çavuş Mehmet Kırmızı’nın acı haberini alan annesi, “Bana bundan sonradan Aliye Hanım demeyin, Şehit Mehmet’in annesi deyin” diyerek gözyaşı döktü

ADANA – Hakkari’de PKK’lı teröristlerce düzenlenen hamle sonucu yaralanarak kaldırıldığı hastanede şehit olan

Uzman Çavuş Mehmet Kırmızı’nın acı haberi Adana’nın Ceyhan’daki baba ocağına ulaştı. Şehit annesi, “Bana bundan daha sonra Aliye Bayan demeyin, şehit Mehmet’in annesi deyin” diyerek feryat edip gözyaşı döktü.

21 Nisan’da Hakkari bölgesinde arama faaliyetleri yapıldığı sırada PKK’lı töreristlerin füze atması sonucu ağır yaralanan Uzman Çavuş Mehmet Kırmızı kaldırıldığı GATA’da şehit oldu.

Ceyhan Garnizon Komutanlığı, Aile Sosyal Politikalar Müdürlüğü Mehmet Kırmızı’nın şahadet haberini Şahin Özbilen Mahallesinde oturan anne Aliye ve baba Zeydan Kırmızı’ya verdi.

Şehit annesi Aliye Kırmızı, “Yaralı kuzum Mehmetim, anne sen her şeye layıksın derdin oğlum. Anne sen hasta olma, anne düğünümde karşısında karşıya oynayacaz derdin hani oynamadık oğlum. Mehmet halay mendillerini almıştım oğlum, çifte mendille oynayacağım oğlum dedim, bugün mü oynayayım Mehmet. Çek kızım çek bu Mehmet’in annesi deyin çekin, bu Mehmet Kırmızı’nın annesi yazın altına. Çekin bu Mehmet’in annesi şehit annesi deyin. Bana bundan böyle kimse Aliye Hanım demesin, şehit Mehmet’in annesi desinler. Kim bana Aliye abla derse yanıt veremem herkesin, komşuların haberi olsun şehit Mehmet’in annesi deyin. Anne ben düşünmem yaşamayı anne ben sensiz nasıl yaşamayı düşüneyim derdin. Gel Mehmet gel oğlum” diyerek haykırış edip gözyaşı döktü.

Şehit Mehmet Kırmızı’nın nişanlı ve nikah hazırlığında olduğu ve evinin mobilyaları, eşyalarının hazır olduğu pandemiden dolayı düğünlerinin ertelendiği öğrenildi.

Şehidin cenazesinin yarın Ceyhan Asri Mezarlığına defnedileceği öğrenildi.

Şehit annesinden yürek yakan feryat
Şehit annesinden yürek yakan feryat
Şehit annesinden yürek yakan feryat
Şehit annesinden yürek yakan feryatBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir