Sarıkamış’ta boz ayılar ilçe merkezine indi

Sarıkamış’ta kış uykusundan uyanan boz ayılar, ilçe merkezine inmeye başladı. Çöp konteynerine girerek gıda arayan yavru ayı uyarı çekerken, bir boz ayıda 3 yavrusuyla birlikte karınlarını doyururken görüntülendi.

Kars’ın Sarıkamış ilçesinde kış uykusundan uyanan boz ayılar, yavrularıyla birlikte ilçe merkezine dek geliyor. Geceleri karınlarını doyurmak için ilçe merkezine inan ayılar ise cep telefonuyla kaydedildi.

Ayılar görebilen vatandaşlar korkmadan ayılara yaklaşarak manzara çekerken, bir yavru ayı ise çöp konteynerinde yiyecek aradı. Konteynerin içine giren ayı renkli görüntülere sahne oldu. Bir diğer ayı ise yavrularıyla birlikte ilçe merkezinde gıda arardı, anne ayı evirdiği çöp konteynerinde yavrularının karınlarını doyurmaya çalıştı. Anne ayı ve yavruları karınlarını doyururken, bir yavru ayı ise ayağa kalkarak etrafı gözetledi. O anlar anbean kaydedildi.

Çöp konteynerine girerek gözlerde kaybolan yavru ayı ara sıra ise başını çıkarak dışarıyı yoklama etti. O anlar cep telefonuyla kaydedilirken, akıllara “Dikkat köpek var” uyarı yazısının yerine “Dikkat konteynerde ayı var” getirdi. – KARS

Sarıkamış'ta boz ayılar ilçe merkezine indi
Sarıkamış'ta boz ayılar ilçe merkezine indi
Sarıkamış'ta boz ayılar ilçe merkezine indi
Sarıkamış'ta boz ayılar ilçe merkezine indiBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir