“Sapık Alihan” hakkında iddianame hazırlandı

“Sapık Alihan” hakkında iddianame hazırlandı

Sosyal medyadan Türk Bayrağı’nı yakan şahsa 6 yıla dek hapis istemi

İSTANBUL – sosyal medya hesapları üzerinden Atatürk’e ve Özgecan Aslan’a hakaret edip Türk bayrağı yakan A.Ş. hakkında iddianame hazırlandı. Hazırlanan iddianamede A.Ş.’nin 6 yıla kadar hapisle cezalandırılması talep edildi. öte yandan şüphelinin Özgecan Aslan ile ilgili paylaşımlarına karşın soruşturma ise ayrıldı.

sosyal medya hesapları üzerinden Atatürk’e ve Mersin’de 2015 yılında katledilen Özgecan Aslan’a hakaret edip Türk bayrağını yakan A.Ş. hakkında iddianame hazırlandı. 18 yaşından küçük A.Ş. hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Çocuk Suçları Soruşturma Bürosu kadar hazırlanan iddianamede ‘Devletin hakimiyet alametlerini alenen aşağılama’ ve ‘Atatürk’ün hatırasına alenen hakaret’ suçlarından 2 yıldan 6 yıla dek hapis cezası istek edildi. öte yandan, şüphelinin Özgecan Aslan ile ilgili paylaşımları nedeniyle ‘Kişinin hatırasına hakaret’ suçundan yürütülen soruşturmanın ise ayrılmasına hükmedildi. İddianamenin mahkeme tarafından kabul edilmesiyle belirsiz A.Ş. dominant karşısına çıkacak.

Olayın Geçmişi

sosyal ağ hesabından paylaştığı videolarda kararsız A.Ş., Türk bayrağını önce yırtıp ardındaki yakmıştı. A.Ş. hem Mustafa Kemal Atatürk’e ve Özgecan Aslan’a karşın ağır hakaretler etmişti. 18 yaşından küçük değişken hakkında hazırlanan raporda zeka olarak dengesinin yerinde olduğu belirtilmişti. Kararsız A.Ş. tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

 Sapık Alihan hakkında iddianame hazırlandı
 Sapık Alihan hakkında iddianame hazırlandı
 Sapık Alihan hakkında iddianame hazırlandı
 Sapık Alihan hakkında iddianame hazırlandıBir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir