Samsunspor’un gözü Giresunspor ve Adana Demirspor’da

Samsunspor Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, futbolda iki 90 dakikalık maçın çok uzun bir süre olduğunu belirterek, Giresunspor ve Adana Demirspor’un puan kaybetmesini bekleyeceklerini söyledi.

TFF 1. Lig’in 33. haftasına girerken 64’er puanı bulunan Adana Demirspor, Giresunspor ve Samsunspor şampiyonluk mücadelesi veriyor. Bu takımlardan ilk 2’si doğrudan doğruya Süper Lig’e çıkarken, 1 ekip ise play-off’a kalacak. Teknik Direktör Ertuğrul Sağlam, kalan 2 haftada kusur yapmayarak, rakiplerin puan kaybını bekleyeceklerini ifade etti.

“Futbolda 2 tane 90 dakika fazla uzun bir zaman”

Son haftalardaki iyi oyunu Ankaraspor maçına da yansıtmaya çalışacaklarını ifade eden Ertuğrul Sağlam, “Ligde son 2 haftaya giriyoruz. 3 takımda Süper Lig’e çıkma mücadelesini kıyasıya veriyorlar. Her maçın ayrı önemi var. Bundan sonraki süreçte kusur yapmayan takımlar bir üstteki ligde oynama hakkı elde edecekler. Lakin şunu da tekrar etmek istiyorum. Futbolda 2 tane 90 dakika çok uzun bir zaman. Dolayısıyla çok öbür olayların, gelişmelerin, maç içerisindeki durumların da oluşabileceğini çok rahatlıkla söyleyebiliriz. Biz Bursaspor ve Beypiliç Boluspor maçında ortaya koyduğumuz mücadeleyi, anlayışı, oyun kalitesini arttırabiliyorsak arttıracağız lakin en azıdan o maçlarda ortaya koyduğumuz mücadeleyi ve futbolu önce Ankaraspor sonra da Adanaspor maçlarına yansıtmaya çalışacağız ve kayıpsız 2 maçımızı da son vermek için elimizden geleni ortaya koyacağız. Ondan sonrasını da bekleyeceğiz” dedi.

“Bu sezon Tomane’den faydalanamayacağız”

Takımın en maliyetli oyuncularından biri olan Tomane’den sakatlıklar nedeniyle faydalanamadıklarını dile getiren Sağlam, şunları söyledi:

“hemen takımda herhangi bir eksiğimiz değil. Son maçlardaki kadromuzu muhafaza ediyoruz. Herhangi bir sıkıntımız yok. Kovid-19 testimizi olduk. İnşallah testten de olumsuz bir netice çıkmadan maça hazırlanmaya çalışacağız. Tomane sezonu kapattı. Play-off’lar da hemen maçların sonunda oynanıyor. Bu sezon Tomane’den faydalanamayacağız.” – SAMSUN

Samsunspor'un gözü Giresunspor ve Adana Demirspor'da

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir