Samsunspor Başkanı Yıldırım: Yanlış anlaşıldım

SAMSUNSPOR Başkanı Yüksel Yıldırım, “İçişleri Bakanımızın adının kullanılarak, zevk gösterildiği, bu yüzden de yetkililerin bu hususlara göz yummuş olabileceği duyumlarını aldığımı belirterek, hatalı anlaşıldım” dedi.

Samsunspor Başkanı Yüksel Yıldırım, Adana Demirspor maçının ardından “‘Bizim kazanan olmamız istenmedi. Engellendi. Benim taraftarımı polis stada sokmuyor. Polise ‘Başka takımın taraftarları neden giriyor’ dedim. ‘Süleyman Soylu’nun oğlu dediler. Güvenlik Müdürü, Asilzade’nun oğlunun karşısında önünü ilikliyor” açıklamasında bulunmuştu.

Bu açıklamanın üzerine İçişleri Bakanı Süleyman Asilzade, Yıldırım hakkında suç duyurusunda bulundu. Gelişmeler üzerine sosyal medya hesabından yeni bir izah etme yapan Yüksel Şimşek, konunun hatalı anlaşıldığını ifade etti. Şimşek paylaşımında, “Pandemi yasaklarına rağmen muhalif takımların seyircili bir şekilde müsabakalara çıkmasına karşılık, Samsunspor’un hiçbir şekilde seyirci alamamasının şaşkınlığını ve üzüntüsünü yaşıyoruz. 30 Nisan 2021 tarihinde ani olarak katıldığım canlı yayında, taraftarlarımızın maçlara gelememesinin üzüntüsü ve heyecanıyla, basın mensuplarının sorduğu ‘Maçlarımıza neden muhalif takımlar gibi seyirci alamıyoruz’ sorusu üzerine, diğer takımların oynadıkları müsabakalarda İçişleri Bakanımızın adının kullanılarak, şımartma gösterildiği, hatta Adana Demirspor Kulübü Başkanı’nın, İçişleri Bakanımızın manevi oğlu gibi görüldüğü, bu yüzden de yetkililerin bu hususlara göz yummuş olabileceği duyumlarını aldığımı belirterek, hatalı anlaşıldım” ifadelerini kullandı.’YAŞADIĞIMIZ MAĞDURİYETİ GÜNDEME GETİRDİM’

Alınan önlemlerin bazı illerde uygulanmadığını ifade eden Yıldırım, “Pandemi yasakları sürecinde seyirci konusundaki olumsuzlukların önlenmesi nedeniyle Türkiye Futbol Federasyonu’nun stadyumlara seyirci alınmaması konusunda yetkili mercilere yapmış olduğu yazılı tebligatlara rağmen bazı illerde gerekli önlemlerin alınmamış olması, bizleri taraftarımız önünde zor duruma düşürmüştür. Benim amacım ve açıklamalarım, Samsun ilimizde kurallara uyulup da bir takım illerde uyulmaması sonucu, yaşadığımız mağduriyeti gündeme getirmek için yapılmıştır. Bütün ömrü terörle mücadele içinde geçen, ülkemizin birlik ve beraberliği adına gecesini gündüzüne katan İçişleri Bakanımızın ve emniyet teşkilatımızın, hatalı anlaşılarak şahsım ve kulübüm üzerinden yıpratılmasına vesile olduğum için üzüntülerimi paylaşır, konuyu kamuoyunun takdirine sunarım” ifadelerine yer verdi.

Samsunspor Başkanı Yıldırım: Yanlış anlaşıldım

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir